Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Śmierć na torach pod Rębiechowem
18 września około godz. 19.30 młody mieszkaniec Rębiechowa w gminie Kobylin wpadł pod koła szynobusu. Zginął na miejscu. Czy tragiczne zdarzenie ma związek z jego chorobą?
[wiecej]

Co z małymi szkołami na wsi?
Gmina Krotoszyn rokrocznie daje coraz więcej pieniędzy na szkoły. W tym roku do subwencji państwowej dołoży ok. 8 mln zł, a za rok prawdopodobnie prawie 10 mln. Wobec napiętych wydatków zacznie się szukanie oszczędności. Czy odbędzie się to kosztem małych szkół wiejskich? Na razie nie ma planów likwidacji żadnej szkoły.
[wiecej]

Oczyszczalnia w domu pomocy to sprawa polityczna?
Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie musi zapłacić 7 tys. 600 zł zaległych opłat za korzystanie ze środowiska. Dyrektor Dionizy Waszczuk nie miał pozwolenia na użytkowanie oczyszczalni ścieków i wprowadzanie nieczystości do wód i gruntu. Sam nazywa to awanturą na zamówienie polityczne.
[wiecej]

Praca w szkole dla żony radnego
W sierpniu dyrektor koźmińskiego Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy ogłosił nabór na stanowisko referenta ds. obsługi administracyjnej. Po miesiącu okazało się, że zatrudniona zostanie Elżbieta Idkowiak – żona radnego gminy Koźmin i nauczyciela w tej samej szkole.
[wiecej]

Moda na Piasta
Sukces piłkarzy kobylińskiego Piasta, którzy w Pucharze Polski wyeliminowali ekstraklasowe Zagłębie Lubin, odbił się szerokim echem nie tylko w całym kraju, ale i za granicą. O tym, jak bardzo ten sportowy sukces poprawił wizerunek miasta, rozmawialiśmy z prezesem klubu, burmistrzem oraz mieszkańcami.
[wiecej]

Inwestują tylko ze środków własnych
Niewiele zostało na naszym terenie rolniczych spółdzielni produkcyjnych, jest ich raptem sześć. Jak sobie radzą? W dzisiejszym wydaniu Rzecz rozpoczyna cykl artykułów o tych podmiotach gospodarczych.
[wiecej]

Lodołamacz z Perzyc
Lodołamacze to prestiżowy konkurs dla pracodawców, którzy zatrudniając osoby niepełnosprawne łamią schematy dotyczące zatrudniania pracowników z orzeczeniami komisji lekarskich. W tym roku do grona jego laureatów dołączyła firma Rosmosis-Wawrzyniak z Perzyc.
[wiecej]

Mały między wielkoludami
Otoczony, by nie rzec - osaczony, przez kilka dużych samoobsługowych marketów, poradził sobie na niełatwym dla małych placówek konkurencyjnym rynku, nie stracił klienteli. W czym tkwi tajemnica sukcesu sklepu spółdzielni Społem przy ul. Sienkiewicza?
[wiecej]