Dziś: | Wydanie z 29 września 2009 Aktualny nr: 754

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Budowlana


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmierć na motocyklu
W piątek we wczesnych godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku w Przygodzicach koło Ostrowa. Zginął 27-letni krotoszynianin jadący na motocyklu. O pięć lat młodsza pasażerka walczy o życie.
[wiecej]

W czym rzecz
Rzecz w wypadkach. Miniony tydzień niestety obfitował w wielką ilość zdarzeń drogowych, co potwierdzają teksty na tej i następnej stronie dzisiejszego wydania. W zastraszającym tempie rośnie też statystyka śmiertelnych wypadków.
[wiecej]

Dochody rolników mniejsze niż zero?
Według radnego Andrzeja Pospiecha z Chwaliszewa dochodowość większości gospodarstw rolnych w gminie Krotoszyn wynosi mniej niż zero. Nie chciał w to uwierzyć radny miejski Sławomir Augustyniak. Na czwartkowym posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej krotoszyńskiej Rady Miejskiej rajcy z miasta i ze wsi wymieniali opinie o sytuacji rolników.
[wiecej]

Rozgoryczenie i żal po konkursie w gimnazjum
W poprzednim wydaniu Rzeczy pisaliśmy o kontrowersyjnym wyborze Elżbiety Idkowiak na stanowisko referenta administracyjnego w koźmińskim Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy. Dziś ciąg dalszy historii zatrudnienia żony radnego i nauczyciela tej samej placówki oświatowej.
[wiecej]

Egzaminy wypadły średnio
Z analizy wyników egzaminów dla szóstoklasistów oraz uczniów trzecich klas gimnazjów wynika, że w mieście i gminie Krotoszyn dzieci i młodzież nie odbiegają wiedzą od przeciętnej krajowej. Ale nie ma też żadnej wybitnej placówki.
[wiecej]

Jaki jest Koźmin?
W świadomości krotoszynian Koźmin Wielkopolski jest miastem ciekawym i odmiennym od stolicy powiatu. Co na temat Krotoszyna myślą koźminianie, którzy jeszcze przed wojną mieli swój powiat, trudno nam powiedzieć.
[wiecej]

Ekshumacja ze zbiorowej mogiły
Szczątki dwunastu żołnierzy niemieckich, zabitych przez żołnierzy Armii Radzieckiej na przełomie stycznia i lutego 1945 r., odkryto na dawnym cmentarzu w Perzycach. Prace ekshumacyjne prowadziła tam 26 września ekipa archeologów wojskowych ze stowarzyszenia Pomost, działającego w porozumieniu z fundacją Pamięć. Celem tej fundacji jest odnajdywanie grobów niemieckich żołnierzy zaginionych w czasie II wojny światowej i ekshumacja ich szczątków.
[wiecej]

Nie ma dwóch takich samych dachów
Stefan Ochmann, trzydziestosześcioletni krotoszynianin, wykonuje zawód, który zazwyczaj przechodzi z ojca na syna - jest kominiarzem.
[wiecej]

Jedną nogą wśród motocyklowej elity
Artur Wielebski, szesnastolatek z Krotoszyna, już na początku października weźmie udział w specjalnych testach, dzięki którym ma szansę trafić do markowego pucharu Red Bull Rookies Cup, przedsionka motocyklowego Grand Prix.
[wiecej]

Gmina postawi blok komunalny
W pobliżu zbiegu ulic Zmysłowskiej i Kamiennej w Krotoszynie (os. Błonie) stanie budynek z mieszkaniami komunalnymi. Urzędnicy planują pobudowanie obiektu o konstrukcji drewnianej, który będzie miał powierzchnię ok. 1000 metrów kwadratowych.
[wiecej]

Piast Kobylin - Cracovia Kraków 1:1 (0:0), rz. k. 2:4
Nadkomplet publiczności, emocje sięgające zenitu, niesłychana ambicja naszych piłkarzy i rozstrzygnięcie w konkursie rzutów karnych. Mecz Piasta Kobylin z Cracovią Kraków w ramach 1/16 finału Remes Pucharu Polski trzymał w napięciu do samego końca.
[wiecej]