Dziś: | Wydanie z 6 października 2009 Aktualny nr: 755

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Ktoś podpalił ten dom?
Straż pożarna jest prawie pewna, że pożar opuszczonego domu w sąsiedztwie lokalu Pod Strzechą, nie był dziełem przypadku. – Raczej nie było innej możliwości, bo budynek był niezamieszkały. A zaczęło się palić na poddaszu – mówi Mariusz Przybył, komendant powiatowy straży pożarnej w Krotoszynie. Czy wobec tego komuś mogło zależeć na spaleniu budynku?
[wiecej]

Będzie nowy konkurs w gimnazjum
– Procedura konkursowa zostanie unieważniona. Będzie nowy konkurs na stanowisko referenta – mówi dyrektor Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie, Arkadiusz Zmyślony.
[wiecej]

Pod nr 112 zadzwonimy do Kalisza
Funkcjonujące w krotoszyńskiej komendzie straży pożarnej Centrum Powiadamiania Ratunkowego przestanie działać pod koniec 2010 roku. Wojewoda wielkopolski zamierza bowiem skonsolidować wielkopolskie centra. Pomysł ten nie podoba się ani straży pożarnej, ani policji.
[wiecej]

Zamontują kamery w dwóch miastach
8 kamer w Krotoszynie i 3 kamery w Koźminie do końca listopada. Tyle na razie. Docelowo w ramach budowy systemu monitoringu wizyjnego stolicę naszego powiatu będzie obserwować 35 kamer, a Gród nad Orlą - 15 kamer. Monitoring ma poprawić bezpieczeństwo i porządek.
[wiecej]

Mroczne tajemnice willi Wawel
Do tamtych czasów nasi najstarsi Czytelnicy wracają niezbyt chętnie.
[wiecej]

Niezwykły sprzedawca desek
Patryk Rybiński – trzydziestolatek, żonaty, urodzony w Krotoszynie, spełniony życiowo, pełen optymizmu. Śmiejąc się, mówi o sobie: jestem sprzedawcą desek.
[wiecej]

I orlik, i nowa bieżnia
Powiat krotoszyński prawdopodobnie dołoży 235 tys. zł do bieżni tartanowej na boisku Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Przypomnijmy: obecnie na terenie tej szkoły trwa budowa orlika.
[wiecej]

Muzyka jest dla mnie wszystkim
Na niedawnym przeglądzie twórczości artystycznej seniorów w krotoszyńskim kinie otrzymała Grand Prix za najlepszy występ sceniczny. Zaprezentowała wiązankę melodii nazywanych powszechnie starymi jak świat, więc nic dziwnego, że publiczność reagowała żywiołowo – wspólnym śpiewaniem, wielkimi brawami i prośbami o bisy.
[wiecej]

Jakie są Sulmierzyce?
Wśród gmin tworzących powiat krotoszyński Sulmierzyce mają swoją specyfikę. Od
[wiecej]

W czym rzecz ?
Tekst naczelnego Sebastiana Pośpiecha, zatytułowany Dochody rolników mniejsze niż zero?, zachęcił internautów do zabierania głosu, wywołując prawdziwą lawinę komentarzy.
[wiecej]