Dziś: | Wydanie z 13 października 2009 Aktualny nr: 756

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Promilowy rekordzista
9 października do krotoszyńskiego oddziału ratunkowego w szpitalu trafił mężczyzna w stanie bardzo silnego upojenia alkoholowego. Pacjent, jak nas anonimowo poinformowano, miał we krwi 5,8 promila alkoholu. Śmiertelna dawka dla przeciętnego człowieka wynosi około 4 promili.
[wiecej]

Trzydziestka na Ceglarskiej to nieporozumienie
Prawdopodobnie pod koniec października będzie wiadomo, które ograniczenia prędkości na terenie powiatu krotoszyńskiego przestaną obowiązywać, a które pozostaną. Wielu mieszkańców Krotoszyna ma nadzieję, że zniknie znak 30 km/h, usytuowany na ul. Ceglarskiej.
[wiecej]

Burmistrz zarobi więcej
Maciej Bratborski będzie zarabiał o 1 tys. 327 zł więcej. Taką podwyżkę zafundowali mu radni uzasadniając, że od trzech lat burmistrzowskie uposażenie nie było podwyższane.
[wiecej]

Zabytek, a wkrótce ubytek?
Budynek dawnej kuźni w Starkówcu jest objęty ochroną konserwatorską. To ruina, która w każdej chwili grozi zawaleniem. Właścicielka to mieszkanka Zalesia Wielkiego, starająca się o wykreślenie zdewastowanej nieruchomości z rejestru zabytków.
[wiecej]

Nie eksperymentują, trzymają się tradycji
Kontynuujemy nasz cykl artykułów o rolniczych spółdzielniach produkcyjnych. 2 tygodnie temu pisaliśmy o RSP w Orli. Tym razem przedstawiamy Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Kuklinowie. Powstała ona w 1950 roku, a więc za rok będzie obchodziła 60-lecie istnienia. W opracowaniu krajowego związku spółdzielni produkcyjnych za 2007 r. została sklasyfikowana na 49. miejscu w Polsce i 7. w województwie.
[wiecej]

Naklejki z numerem telefonu na parkometrach
Burmistrz Julian Jokś przychylił się do pomysłu radnego Zygmunta Kozupy, który wnioskował o umieszczenie na parkometrach naklejek z numerem telefonu, pod który można dzwonić w razie awarii urządzenia.
[wiecej]

Związek chce budować zakład
Protest dla samego protestu - tak przewodniczący zarządu Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy - Julian Jokś mówił o czerwcowym proteście mieszkańców Goliny przeciw budowie zakładu zagospodarowania odpadów w Wałkowie.
[wiecej]

Plac zabaw? Jak najbardziej!
Osiedle pomiędzy ulicami Ceglarską, Okrężną i Świętokrzyską jest jednym z intensywniej rozwijających się terenów Krotoszyna. W przyszłości mają tam powstać kolejne bloki mieszkalne, domy jednorodzinne, a nawet szkoła.
[wiecej]

Otwarcie drogi i plany na przyszłość
27 października o godz. 10.00 w Chachalni nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanej drogi asfaltowej, łączącej tą wioskę z Krotoszynem. Inwestycja realizowana była w tym i poprzednim roku.
[wiecej]