Dziś: | Wydanie z 20 października 2009 Aktualny nr: 757

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Koźmińska strefa
Po Krotoszynie kolejnym miastem naszego powiatu, które wprowadziło płatne parkingi, jest Koźmin. W stolicy powiatu po początkowym niezadowoleniu zmotoryzowani zaakceptowali nowe rozwiązanie. Tymczasem w Koźminie Wlkp. jedni uważają, że dzięki strefie łatwiej zaparkować auto w centrum i przejechać przez miasto, zdaniem drugich miejscowość jest zbyt mała na strefę, a parkowanie kosztuje drogo, bo więcej niż w Krotoszynie. Wydaje się jednak, że podstawowy cel zakładany przez władze miasta nad Orlą, a więc zapewnienie dużej rotacji samochodów – został spełniony.
[wiecej]

Z Ceglarskiej zniknie 30 km/h
Absurdalne ograniczenie prędkości na ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie prawdopodobnie zostanie zniesione. Wreszcie będzie można jeździć tamtędy z prędkością większą niż 30 km/h.
[wiecej]

Poseł Maciej Orzechowskiego przedstawił nową stronę www
Krotoszyński poseł PO Maciej Orzechowski uruchomił nową stronę internetową. Pod adresem www.maciejorzechowski.pl znajdziemy – oprócz obecnych już wcześniej aktualności, zdjęć i linków do stron mediów, dla których Orzechowski się wypowiadał – tak nowoczesne formy komunikacji, jak miniblog na popularnym Twitterze i nagrania wywiadów telewizyjnych z portalu Youtube.
[wiecej]

Prezes urzęduje w samochodzie
Ekipa rządząca czeka, aż spółdzielczość rolnicza upadnie. Nie robi nic, aby ją wspierać. A ciekawe, że na zachodzie Europy ona jakoś funkcjonuje – ubolewa Marian Janoś, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Ustkowie. To trzecia z sześciu takich spółdzielni na terenie powiatu krotoszyńskiego, którą przedstawiamy na łamach Rzeczy.
[wiecej]

Jak trzeba potańczyć na ścierce, robimy to
Andrzej Sójka i Henryka Radziszewska, przyjaciele od lat, zbliżeni wiekiem, prawie dwadzieścia lat temu rozpoczęli wspólną działalność. Ich dzieło to piekarnia i sklep na ul. Sienkiewicza w Krotoszynie.
[wiecej]

Maria Konopnicka została patronką szkoły
W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęciczkach świętował nadanie mu imienia Marii Konoponickiej oraz otwarcie nowej sali gimnastycznej.
[wiecej]

Remiza ochotników gotowa
Strażacy z krotoszyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej doczekali się odbioru końcowego swojej remizy.
[wiecej]

Niewypał na Ludowej
Podczas prac robotnicy wykopali pocisk moździerzowy.
[wiecej]

PKO miało awarię bankomatu
Szefostwo banku PKO twierdzi, że weekendowa awaria bankomatu była incydentem. Nie zamierza również wydzielać dla swoich klientów miejsc parkingowych.
[wiecej]