Dziś: | Wydanie z 3 listopada 2009 Aktualny nr: 759

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Małe dziecko ze śladami pobicia
13-miesięczne dziecko ze Zdun trafiło do krotoszyńskiego szpitala w czwartek ze śladami pobicia na ciele. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie. Nieoficjalnie wiadomo, że podejrzanym jest ojciec.
[wiecej]

Odebrali nową drogę
27 października reprezentanci władz samorządowych z naszego powiatu przecięli wstęgę na nowo wybudowanej drodze powiatowej pomiędzy Krotoszynem a Chachalnią. Na odcinku tym kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, a zbudowana obok szosy ścieżka rowerowa to pas jednokierunkowy. Mogą po niej jeździć tylko cykliści jadący z Chachalni do Krotoszyna.
[wiecej]

Ścieżka rowerowa w ogniu krytyki
Choć zakończono budowę drugiego odcinka drogi z Krotoszyna do Chachalni (o długości 2 km 720 m), a 27 października uroczyście oddano ją do użytku (o czym piszemy obok), krytykowana jest ścieżka rowerowa. Zastrzeżenia budzi jakość nawierzchni, a także szerokość trasy.
[wiecej]

Inwestorzy nie garną się do nas
Podobno zainteresowanie Krotoszynem ze strony inwestorów zewnętrznych jest duże. Przedsiębiorcy krajowi i zagraniczni przyjeżdżają, rozmawiają i pytają o warunki inwestowania na terenach objętych wałbrzyską strefą ekonomiczną. Na tym jednak się kończy. Do tej pory żaden nowy zakład nie powstał.
[wiecej]

Palec Boży dla Sulmierzyc, czyli rekultywacja wysypiska
Gdyby cztery lata temu włodarz Sulmierzyc zgodził się na budowę zakładu utylizacji odpadów, miasto nie musiałoby martwić się teraz o zamknięcie i rekultywację swojego składowiska.
[wiecej]

DPS nie będzie płacił podatku
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zdunach (29 października) radni odstąpili od podejmowania uchwały wymieniającej instytucje zwolnione z płacenia gminie podatku od nieruchomości. W projekcie nie było bowiem zapisu o placówkach świadczących usługi z zakresu pomocy społecznej. O niegłosowanie nad taką uchwałą wnioskował radny Dionizy Waszczuk, na co dzień dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.
[wiecej]

Przekazanie wozów strażackich
30 października na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie uroczyście przekazano strażakom samochody pożarnicze.
[wiecej]

Czy dostaną pieniądze na drogi?
Nasz powiat może otrzymać dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na remont ulicy Grudzielskiego na krotoszyńskim osiedlu Parcelki. Raczej nie dostanie środków na drugi złożony wniosek – tj. przebudowę drogi w Chwaliszewie. Pewna jest za to dotacja do przebudowy ciągu dróg gminnych i powiatowych w Krotoszynie z włączeniem ich do dróg krajowych.
[wiecej]

Słabe wyniki gminnej oświaty
Wyniki testu gimnazjalnego są słabe. Mam jednak nadzieję, że tylko jednorazowy przypadek – powiedział na sesji Rady Gminy Krzysztof Broda, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie.
[wiecej]