Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmierć w betoniarni - żwir przysypał pracownicę
37-letnia kobieta zginęła przysypana piaskiem w krotoszyńskiej betoniarni przy ul. Magazynowej. Do wypadku doszło w piątek 6 listopada przed godz. 8.00 rano. Po dwóch godzinach akcji ratunkowej odkopano zwłoki kobiety. Sprawą zajęła się prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.
[wiecej]

Czy Mahle jest w kryzysie?
Coraz częściej pracownicy skarżą się na wynagrodzenie w firmie Mahle Polska. Swoje żale wylewają w domu, w rozmowach z sąsiadami czy na forach internetowych. Szukają pomocy także w mediach. Opowiadają z oburzeniem, ironią, żalem, ale zawsze anonimowo.
[wiecej]

Budowa orlika opóźnia się
Budowa boiska wielofunkcyjnego w ramach rządowego programu Moje boisko ORLIK 2012 na terenie gminy Krotoszyn miała zostać zakończona 31 października tego roku. Termin minął, a boisko nadal nie jest gotowe. Dlaczego?
[wiecej]

Dziury lepić masą na ciepło czy na zimno?
Który sposób łatania dziur w jezdniach jest skuteczniejszy? Na ulicach powiatowych służby drogowe lepią ubytki w nawierzchniach emulsją i grysem, gmina Krotoszyn najpierw wycina łaty, a później zalewa je asfaltem.
[wiecej]

Czują się oszukani przez telekomunikację
Oszukani, rozgoryczeni i zadłużeni. Podpisali umowę na pakiet telewizyjny L, którego tak naprawdę nie zamawiali. Jednak brak rezygnacji po upływie umownych dziesięciu dni spowodował naliczenie kar. Tak w skrócie przedstawia nam swoją sytuację krotoszyńska rodzina, która ponosi dziś gorzkie konsekwencje niekompetencji jednej z firm telekomunikacyjnych.
[wiecej]

Ani droga, ani strefa
Uliczka biegnąca pomiędzy garażami przy krotoszyńskim targowisku nie jest ani drogą publiczną, ani strefą zamieszkania.
[wiecej]

Wy macie bloki, my mamy kamienicę
Śpiewają wszędzie. Nieważne, czy to park w Chorzowie, czy też podwórko, kamienica albo piwnica. Od ponad dziesięciu lat robią, to, co lubią, drobnymi krokami idąc do przodu.
[wiecej]

W Sapieżynie narodziły się cielęta trojaczki
Raz na kilkadziesiąt tysięcy porodów na świat przychodzą cielaki trojaczki. Takie niezwykłe wydarzenia miało miejsce pod koniec października w Sapieżynie (gmina Koźmin Wlkp.).
[wiecej]

Odnowili salę, nie zrobili nowej szatni
Sala przy krotoszyńskim stadionie została wyremontowana kosztem 350 tys. zł. Niestety, nad czym wiele osób ubolewa, nie wykonano szatni dla zawodników.
[wiecej]