Dziś: | Wydanie z 17 listopada 2009 Aktualny nr: 761

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Pięciu rannych w wypadku jaguara
13 listopada przed godz. 18.00 mieszkańców domów na ul. Krotoszyńskiej, przy wylocie z Gorzupi do Świnkowa, na równe nogi postawił przerażający huk. Pędzący z ogromną prędkością jaguar uderzył w drzewo i wyleciał w powietrze. Trzech młodych mężczyzn nieprzypiętych pasami bezpieczeństwa wypadło z auta na pole. Kierowcę i jednego z pasażerów wyciągano z leżącego na dachu samochodu.
[wiecej]

Co wykrył NIK?
Nieprawidłowości w realizowaniu Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli w krotoszyńskim SP ZOZ.
[wiecej]

Czy wychodzimy z kryzysu?
Rok 2009 był rokiem wzrostu bezrobocia i podwyżek cen usług i produktów. To rok, w którym ubożały nasze portfele i straciliśmy też święty spokój. Czy kryzys w powiecie krotoszyńskim dobiega końca, czy wręcz przeciwnie – trwa nadal?
[wiecej]

Wyższe dopłaty obszarowe - Pieniądze dla rolników wpłyną szybciej
Ponad trzy tysiące rolników z powiatu krotoszyńskiego otrzyma dopłaty obszarowe jeszcze w tym roku – informuje biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krotoszynie. Dopłata do jednego hektara gruntów ornych wynosi obecnie 863 zł, co jest kwotą wyższą od poprzedniej o ponad 250 zł.
[wiecej]

Nie będzie staży do końca roku
Osoby ubiegające się o staż spotkają się z odmową.
[wiecej]

Przedwiośnie będzie bez skazy?
Krotoszyńskie kino Przedwiośnie przechodzi kapitalny remont. W październiku rozpoczęto pierwszy etap modernizacji obiektu.
[wiecej]

Sportowe życie
Chodzą do tej samej, najbardziej utytułowanej krotoszyńskiej szkoły. Obie uprawiają sport i obie mają za sobą sukcesy na najwyższym krajowym poziomie.
[wiecej]

Płyta z gawędami Jana Rosika
Ukazała się płyta z gwarowymi gawędami Jana Rosika.
[wiecej]

Czas odnaleziony
W niedzielę w sali na parterze budynku Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka otwarto nietypową i bardzo bogatą w eksponaty wystawę. Opowiada o splecionej z dziejami miasta historii znanej krotoszyńskiej rodziny Bajerleinów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w funkcjonowaniu Powiatowego Zarządu Dróg.
[wiecej]