Dziś: | Wydanie z 24 listopada 2009 Aktualny nr: 762

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Grypa atakuje szpital zamknięty
Przychodnie w Krotoszynie i okolicach pękają w szwach. W szpitalu powiatowym przebywają dwie osoby, które zgłosiły się z podejrzeniem świńskiej grypy. U jednej wynik badań okazał się ujemny, u drugiej jest jeszcze nieznany. W związku z szalejącą grypą dyrekcja SPZOZ zdecydowała o zakazie odwiedzin w krotoszyńskich szpitalach przy ul. Mickiewicza i Młyńskiej.
[wiecej]

Urzędnicy nagrodzeni
Urzędnicy z powiatu krotoszyńskiego zostali nagrodzeni – jak tłumaczą ich zwierzchnicy – za osiągnięcia zawodowe. Największą pulę na nagrody pieniężne przeznaczono w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.
[wiecej]

Zmusić do sprzątania po psach
Radni chcą zmusić mieszkańców Krotoszyna do sprzątania psich odchodów. Problem ten od wielu lat nie zostaje nawet częściowo rozwiązany, mimo że jest odpowiedni regulamin, a burmistrz dysponuje Strażą Miejską.
[wiecej]

Bezrobocie w ryzach
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Krotoszynie jest obecnie zarejestrowanych 3486 bezrobotnych, z czego 61 procent stanowią kobiety. Według szefa PUP krotoszyńskie zakłady potrafiły jednak utrzymać w ryzach bezrobocie. – Kryzys dość łagodnie potraktował nasz powiat – komentuje dyrektor pośredniaka.
[wiecej]

Pijany uszkodził siedem aut
Siedem zaparkowanych samochodów osobowych uszkodził krotoszynianin, który pod wpływem alkoholu prowadził auto. Na szczęście pijany kierowca nikomu nie zrobił krzywdy.
[wiecej]

Zraszacz nie działał, bo nie było wody
Do zdunowskiego Urzędu Gminy i Miasta wpłynęło pismo spółki B-M Kobylin, na działalność której skarżyli się mieszkańcy zachodniej części Zdun. Do burmistrza skierowali protest, domagając się natychmiastowego zaprzestania składowania węgla na terenie należącym niegdyś do cukrowni.
[wiecej]

Komenda policji jest jak nowa
Remont powiatowej komendy policji w Krotoszynie trwa od października ubiegłego roku. Właśnie dobiega końca najbardziej zauważalna część prac – nad elewacją budynku.
[wiecej]

Nie zlikwidują I LO
Od kilku tygodni po Koźminie krążą pogłoski o możliwej likwidacji I Liceum Ogólnokształcącego. Burmistrz miasta i dyrektor szkoły zgodnie twierdzą, że są nieprawdziwe.
[wiecej]

Głuchy telefon?
Połączenie się z rejestracją przychodni przy ul. Mickiewicza i Tartacznej w godzinach przedpołudniowych graniczy z cudem – skarżą się mieszkańcy gminy Krotoszyn. Tymczasem szefowie placówek tłumaczą, że mają tego roku znacząco większą liczbę pacjentów, a więc dużo więcej pracy.
[wiecej]