Dziś: | Wydanie z 1 grudnia 2009 Aktualny nr: 763

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Śmierć motocyklisty
19-letni mężczyzna z Kobylina jadący na motocyklu yamaha zginął w wypadku, który wydarzył się 3 kilometry przed Kobylinem. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym renault, którym kierowała 37-letnia mieszkanka Fijałowa. Kobieta prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Policja ustala, z jaką prędkością poruszał się młody człowiek na motorze.
[wiecej]

Nie produkować bezrobotnych
Produkujemy bezrobotnych. Taką tezę postawiono na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej Rady Miejskiej w Krotoszynie. Aby to zmienić, postulowano zacieśnienie współpracy przedsiębiorców z władzami powiatu w zakresie kształcenia technicznego.
[wiecej]

Nie takie tanie to handlowanie
Właściciele stoisk z warzywami, którzy handlują na terenie gminy Krotoszyn poza placem targowym, płacą podwójnie za możliwość sprzedaży. Pieniądze pobiera właściciel terenu, gdzie znajduje się stoisko, i gmina, ściągając opłatę targową. Czy to zgodne z prawem?
[wiecej]

Orliki numer 36 i 37
W Krotoszynie oddano do użytku dwa boiska wybudowane w ramach rządowego programu Moje Boisko Orlik 2012. Nowoczesne kompleksy sportowe powstały w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja oraz przy Zespole Szkół nr 3 na deptaku. To odpowiednio 36. i 37. orlik oddany do użytku w Wielkopolsce.
[wiecej]

Podatki lokalne bez zmian
Podatki lokalne w gminie Krotoszyn nie wzrosną w 2010 roku. Rada Miejska przyjęła propozycje burmistrza i utrzymała stawki na dotychczasowym poziomie.
[wiecej]

Budują oczyszczalnię ścieków
Trwa budowa kobylińskiej oczyszczalni ścieków, a wiosną przyszłego roku ruszą prace przy kanalizacji sanitarnej. To największa inwestycja w historii gminy. Władze otrzymają około 12,6 mln zł dofinansowania na realizację przedsięwzięcia. 25 listopada w Poznaniu burmistrz Kobylina odebrał pisemne potwierdzenie tego faktu.
[wiecej]

Protest ma być ponownie rozpatrzony
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kaliszu uchyliło postanowienie starosty powiatu krotoszyńskiego w sprawie skargi mieszkańców zachodniej części Zdun na działalność spółki B-M Kobylin, która na terenie byłej cukrowni prowadzi punkt zwożenia, przesiewania i sprzedaży węgla, który sprowadzany jest z byłych krajów Związku Radzieckiego. Tym samym zobowiązano starostę do ponownego rozpatrzenia skargi.
[wiecej]

Bez prawa do renty, bez możliwości pracy
Mieszkaniec Krotoszyna po badaniu u lekarza internisty otrzymał potwierdzenie swej niezdolności do pracy. Tymczasem lekarz orzecznik nie przyznał mężczyźnie renty, bo stwierdził, że jest zdrowy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w podatkach i innych opłatach.
[wiecej]