Dziś: | Wydanie z 8 grudnia 2009 Aktualny nr: 764

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Kolejny wypadek na Parcelkach
Do kolejnego zderzenia na skrzyżowaniu ul. Osadniczej i Spokojnej doszło 2 grudnia wieczorem. Ranne zostały trzy osoby, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
[wiecej]

Ciemność widzę, ciemność
Tym cytatem z kultowej Seksmisji można określić oświetlenie w krotoszyńskim parku. Przyczynę awarii oświetlenia sprawdziła spółka zajmująca się lampami w miejscach publicznych.
[wiecej]

Koniec korków przy czwórce
Zakończono budowę minironda przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Dzięki temu upłynnił się ruch samochodów, który powodowali rodzice dowożący dzieci do szkoły.
[wiecej]

Z nadzieją w przyszłość
Jerzy Fornalik, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp., z nadzieją patrzy w przyszłość. Podległa mu placówka nawiązuje właśnie współpracę z podobnym zakładem z Niemiec.
[wiecej]

Budżetowe wyzwania Krotoszyna
Budżet miasta i gminy Krotoszyn na 2010 rok będzie trudny. Dochody przekroczą 102 miliony złotych, a wydatki wyniosą 121 mln zł. Planowany deficyt to zatem aż 19 mln zł. Powodują go z jednej strony drogie inwestycje, a z drugiej rosnące wydatki – szczególnie na oświatę i oświetlenie uliczne.
[wiecej]

Szcześniak nowym sołtysem Świnkowa
3 grudnia w Domu Kultury w Świnkowie odbyło się zebranie sołeckie, na którym wybrano nowego sołtysa. Ponadto poruszono najważniejsze problemy wsi, z którymi mieszkańcy na co dzień muszą się borykać.
[wiecej]

Kino ruszyło
Krotoszyńskie kino Przedwiośnie jest już po remoncie. Modernizacja trwała dwa miesiące.
[wiecej]

Dzięki nim mamy wolną Polskę
Było ich z Krotoszyna czterech, których internowano w grudniu 1981 r. Historia każdego jest inna, choć łączy je bunt i odwaga, na którą wtedy zdobywali się tylko nieliczni.
[wiecej]

W czym rzecz?
W kolejnej rocznicy grudnia 1981 roku. Wtedy przed 28. laty dzień ten też wypadał w niedzielę.
[wiecej]