Dziś: | Wydanie z 15 grudnia 2009 Aktualny nr: 765

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Symbol sięgnął bruku
W miniony weekend legł w gruzach symbol krotoszyńskiego przemysłu mięsnego. Wyburzono usytuowaną wzdłuż ul Kobylińskiej ścianę Zakładów Przetwórstwa Mięsnego.
[wiecej]

Prawie 40 chętnych
Konkurs na stanowisko strażnika miejskiego, ogłoszony przez Urząd Miejski w Krotoszynie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się 37 kandydatów. Dlaczego gmina zatrudnia kolejną osobę do pilnowania porządku i bezpieczeństwa?
[wiecej]

Oddali monitoring
14 grudnia oddano do użytku monitoring miejski w Koźminie i w Krotoszynie.– Macie państwo bardzo nowoczesny system, jakim nie dysponują największe miasta w Polsce – zapewniał przedstawiciel firmy Konwerga, wykonawcy inwestycji.
[wiecej]

Nowe miasteczko ruchu drogowego
Prawdopodobnie już w pierwszym półroczu przyszłego roku powstanie w Krotoszynie nowe miasteczko ruchu drogowego dla rowerzystów.
[wiecej]

Niepotrzebnie weszła na hałdę piasku
Ostrowski oddział Państwowej Inspekcji Pracy ustalił, że 37-letnia kobieta zginęła w krotoszyńskiej betoniarni, bo niepotrzebnie weszła na hałdę piasku w silosie. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska prokuratury w tej sprawie.
[wiecej]

Czy wszyscy dostaną zasiłek?
W listopadzie tego roku dla Wielkopolski zabrakło 9 mln zł na zasiłki rodzinne. Czy w gminie Krotoszyn również brakuje pieniędzy na zapomogi?
[wiecej]

Bardzo drogie oświetlenie ulic
Oświetlenie ulic, parków, skwerów i placów kosztowało budżet Krotoszyna w tym roku 2,2 mln zł. Gdyby przyjąć ceny zaproponowane przez kaliską spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe, to w przyszłym roku możemy zapłacić nawet 3 miliony!.
[wiecej]

Mieszkanie za złotówkę
Członkowie Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy chcą tanio wykupić mieszkanie lokatorskie na własność, mogą składać wnioski do końca roku. Od 2010 r. za to samo mieszkanie być może będzie trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej.
[wiecej]

Dach będzie miał generalkę
Dach kościoła św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie wymaga generalnego remontu. Tak zadecydował konserwator zabytków podczas oględzin obiektu.
[wiecej]