Dziś: | Wydanie z 22 grudnia 2009 Aktualny nr: 766

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Spowiedź Moniki
16-letnia krotoszynianka, Monika, uciekła z domu w lipcu. Wróciła po trzech miesiącach. Nie wiemy, na ile ta wrażliwa dziewczyna z wnętrzem opowiedziała nam to, co było w jej życiu na sto procent, a na ile była to tylko projekcja jej świata. Bo przecież mogła poczuć się aktorką, której nagle przyszło odegrać pewną rolę.
[wiecej]

Szał przedświątecznych zakupów trwa
W Krotoszynie, jak i w okolicznych gminach, gorączka przedświątecznych zakupów zaczęła się już w listopadzie. Nasze portfele drastycznie szczupleją, tymczasem handlowcy zacierają ręce.
[wiecej]

Z leśniczym nie tylko o pachnących choinkach
Choinka jest nieodłącznym atrybutem świąt Bożego Narodzenia. Można ją kupić w wielu miejscach, ale żadna nie pachnie tak pięknie, jak ta prosto z lasu.
[wiecej]

Wypowiedzenia dla lokatorów z Zacisza
Mieszkańcy bloku przy zburzonych obiektach Zakładów Mięsnych przy ul. Zacisze w Krotoszynie muszą się wyprowadzić. Właściciel postanowił nie inwestować w budynek, który jest w złym stanie technicznym, a w niedalekiej przyszłości zamierza go zlikwidować. – Nikt nie zrobi tym ludziom krzywdy – twierdzi administrator budynku Dariusz Rozum.
[wiecej]

Te jedyne święta...
Boże Narodzenie, które utkwiło w mojej pamięci, to zapewne to, spędzone tysiące kilometrów od domu i Krotoszyna, w Iraku, w 2005 roku. Służyłem tam jako żołnierz zawodowy w misji stabilizacyjnej.
[wiecej]

Krotoszyn założył fundusz rozwoju miast
Chodzież, Krotoszyn, Murowana Goślina i Wągrowiec to samorządy, które założyły spółką akcyjną Wielkopolski Fundusz Rozwoju Miast. Fundusz przypomina dawne banki komunalne. Dzięki niemu gminy mają szansę pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej na rewitalizację terenów miejskich.
[wiecej]

Do Betlejem...
Daleko z Polski do Betlejem... Ponadtrzygodzinny lot Warszawa – Tel-Aviv, kilkudziesięciokilometrowa trasa do Jerozolimy. Stamtąd każdego ranka wyruszamy niewielkim autobusem w drogę po Izraelu, by zawsze po powrocie, zupełnie nie czując zmęczenia, jak najszybciej powędrować do najstarszej części miasta.
[wiecej]

Wielkopolskie zwyczaje
Z Bożym Narodzeniem związanych jest wiele zwyczajów i obrzędów. Spotkania, na których dzieci mogą poznać te charakterystyczne dla naszego regionu, co roku organizuje Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka.
[wiecej]

Pisane przez życie
Do opisu jego osoby najlepiej pasuje słowo: frenetyk, oznaczające wiecznego optymistę, człowieka żywiołu, pełnego nadziei i wiary w innych. To on od 1999 roku stara się scalić kołłątajowską rodzinę, ten wielki i ciągle powiększający się zbiór absolwentów krotoszyńskiego liceum.
[wiecej]

Trzeba wierzyć w to, co się robi
Ryszard Marek, zdunowski handlowiec, działacz Solidarności i jedna z barwniejszych postaci z tego miasteczka, z właściwym dla siebie dowcipem opowiada Rzeczy o swych najbardziej pamiętnych świętach Bożego Narodzenia. Uchyla też drzwi do życia prywatnego.
[wiecej]