Dziś: | Wydanie z 5 stycznia 2010 Aktualny nr: 767

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Kaufland i ronda
Budowa marketu Kaufland na placu pomiędzy ul. Mickiewicza a Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie ma się rozpocząć w 2010 roku. W projekcie inwestycji parking dla samochodów przyszłych klientów sklepu został wytyczony przy ul. Mickiewicza, natomiast pawilon powstanie na tyłach działki, opierając się niemal o tereny w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych. Inwestor musi też w zamian za umożliwienie kierowcom wjeżdżania na parking Kauflandu wprost z tej ulicy, która stanowi część drogi krajowej, wybudować dwa ronda i wykonać wyjazd dla karetek pogotowia od ul. Konstytucji 3 Maja.
[wiecej]

Odśnieżanie kuleje
Zima na razie górą. To smutna refleksja, ale prawdziwa. Lokalne służby drogowe słabo radzą sobie z odśnieżaniem jezdni i zwalczaniem śliskości. Takie są odczucia skarżących się mieszkańców. Odpowiedzialni za walkę z zimą są jednak z siebie zadowoleni. – Wszystkie nasze drogi są przejezdne. Zdecydowana większość telefonów w sprawie zasypanych dróg, jakie odbieramy od mieszkańców miasta, dotyczy dróg powiatowych – mówi Michał Kurek z Urzędu Miejskiego. Z kolei szef Powiatowego Zarządu Dróg mówi, że sytuacja na głównych arteriach jest opanowana.
[wiecej]

Ludzie bezdomni...
Bezdomni są często traktowani jak osoby psujące krajobraz miasta, ale i tak stali się jego stałym elementem. Ludzie zazwyczaj unikają ich, uciekają wzrokiem. Tymczasem zima jest dla tych osób najtrudniejszym czasem. W naszym powiecie mogą one liczyć na pomoc strażników miejskich i znaleźć schronienie w noclegowni.
[wiecej]

Seria kradzieży w Chwaliszewie
Od kilku tygodni w Chwaliszewie grasuje szajka złodziei. Mieszkańcy są zbulwersowani bezczelnością przestępców. W obawie przed kradzieżami wielu z nich patroluje swoje posesje.
[wiecej]

Na Kobylińskiej dziura na dziurze
Dziury w nawierzchni ulicy Kobylińskiej wyrosły jak grzyby po deszczu. Degradację jezdni spowodowały śnieg i mróz.
[wiecej]

Czy zwierzęta leśne są rzeczywiście głodne?
Zima to okres, kiedy zwierzęta leśne mają trudności ze znalezieniem pokarmu. Z pomocą spieszą im ludzie. Czy jednak dokarmianie jest zawsze korzystne dla zwierząt?
[wiecej]

Inwestycje za 41 milionów złotych
Po raz pierwszy od wielu lat budżet miasta i gminy Krotoszyn został uchwalony przez radnych jednogłośnie. Publiczność w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przyjęła ten fakt aplauzem.
[wiecej]

Drogi, sala i szpital dziurawią kasę powiatu
Według skarbnika Andrzeja Jerzaka przyszłoroczny budżet powiatu jest trudny do wykonania, ale też bardzo ambitny.
[wiecej]

ALFABET DO I OD RZECZY

[wiecej]

Długo czekają na wizyty i badania
Wielu mieszkańców Krotoszyna i okolic narzeka na zbyt długi okres oczekiwania na wizyty u lekarzy specjalistów. I nie zapowiada się, by było lepiej, bowiem w kasie Narodowego Funduszu Zdrowia brakuje pieniędzy. Pozostaje więc leczenie prywatne. Tylko kogo na to stać?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że na rynku i w jego okolicy zabrakło odpowiedniego zabezpieczenia sylwestrowej zabawy.
[wiecej]