Dziś: | Wydanie z 12 stycznia 2010 Aktualny nr: 768

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Bob Kom kontra MZK
Zaistniał spór między prywatnym przewoźnikiem a spółką komunalną Miejski Zakład Komunikacji. Firma Bob Kom Bogdana Cierniewskiego wystąpiła do burmistrza Krotoszyna o przedłużenie zgody na korzystanie z kilku przystanków. W imieniu gminy prezes MZK uwarunkował aprobatę udziałem B. Cierniewskiego w kosztach utrzymania przystanków.
[wiecej]

Kontrowersyjne stanowisko przy burmistrzu Sulmierzyc
Pod koniec grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach wywiązała się ostra dyskusja między burmistrzem a radnymi. Dotyczyła zatrudnienia w gminie asystenta społecznego. Pytano, kim jest ta osoba oraz czym się zajmuje.
[wiecej]

Co z drogami poza Krotoszynem? - Podróż przez śnieg i lód
Gruba warstwa zlodowaciałego śniegu na nieposypanej piaskiem jezdni, a także śnieg na poboczach – tak wygląda sytuacja na drogach zamiejskich w powiecie krotoszyńskim. To nie jest ewenement w skali krajowej, ale podróżując takimi trasami, trzeba wykazać się dużą cierpliwością i skupieniem.
[wiecej]

Zasypane drogi
Zima nie odpuszcza. Drogowcy nie radzą sobie z usuwaniem śniegu i zmarzliny. Kierowcy zgłaszają kolejne uciążliwości. Tymczasem pracujący na zaśnieżonych trasach sprzęt niedostatecznie spełnia swoje zadania.
[wiecej]

Sposoby na ferie
Dzieci mają do wyboru sporo form spędzania czasu wolnego. Mogą pójść na sanki, wybrać się na ślizgawkę lub na basen. Najgorsze jest pozostawienie ich przed telewizorem lub komputerem. W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi warto zastanowić się nad tym, co będzie dla nich najlepsze. Oto wybrane propozycje z Krotoszyna.
[wiecej]

Usuwają śnieg z dachów
Zarządcy większych obiektów na terenie powiatu krotoszyńskiego twierdzą, że śnieg jest na bieżąco usuwany z dachów budynków. Wzmożone kontrole mają zapobiec ewentualnemu zawaleniu dachu pod wpływem nadmiaru śniegu.
[wiecej]

Przedsiębiorcy u burmistrza
7 stycznia w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza burmistrz Julian Jokś spotkał się z reprezentantami lokalnych firm i instytucji. Podsumował miniony rok w miejskiej gospodarce i przedstawił plany na przyszłość.
[wiecej]

Pomagać, ale z rozsądkiem
W nawiązaniu do artykułu zamieszczonego w poprzednim wydaniu, a zatytułowanego Czy zwierzęta są rzeczywiście głodne?, przedstawiamy fachową wiedzę i wskazówki na temat dokarmiania zwierząt leśnych, uzyskane dzięki uprzejmości Tomasza Wolniaka, łowczego Koła Łowieckiego nr 3 Knieja w Krotoszynie.
[wiecej]

Piątas i Poti negocjują z Astrą
W bieżącym tygodniu ruszają przygotowania seniorów krotoszyńskiej Astry do rundy wiosennej. Kibice zaś najwięcej uwagi poświęcają ruchom kadrowym w poszczególnych drużynach. Póki co, z Krotoszynem pożegnali się Artur Brzuśkiewicz i Krzysztof Majewski. W aspekcie transferów do klubu na tapecie pojawiają się dwa nazwiska – Krzysztofa Potasia i Macieja Piątka.
[wiecej]

Pod Patronatem Rzeczy - Reiss, Zegan i Zaradny zagrają dla Bartka!
V Turniej Charytatywny Halowej Piłki Nożnej Gramy dla Bartka tuż tuż! W imprezie udział wezmą wielkie sportowe gwiazdy. Pewny jest przyjazd Piotra Reissa, Macieja Zegana i Piotra Zaradnego!
[wiecej]