Dziś: | Wydanie z 19 stycznia 2010 Aktualny nr: 769

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Dziecko pod kołami autobusu
To prawdziwy cud! Czteroletnia dziewczynka wpadła pod autobus i nic się jej nie stało. Dziewczynkę szarpnął mały pies, którego trzymała na smyczy. Dziecko upadło na jezdnię, a następnie dostało się pomiędzy koła nadjeżdżającego autobusu. Kierowca na oblodzonej drodze nie zdążył w porę zahamować.
[wiecej]

Za mało pieniędzy na odśnieżanie
Usuwanie śniegu leżącego na poboczach dróg to ogromne i kosztochłonne przedsięwzięcie. Gmina Krotoszyn wywozi go ciężarówkami na plac na Błoniu oraz na teren przy boisku na Szosie Benickiej. Powiat – do bazy przy ul. Transportowej. Wydatki na ten cel sięgają setek tysięcy złotych.
[wiecej]

Poręczają kredyty najmniejszym firmom
172 poręczenia o wartości 11 mln 864 tys. zł udzielił Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych z siedzibą w Gostyniu małym firmom z powiatu krotoszyńskiego. 89 otrzymały niewielkie przedsiębiorstwa zarejestrowane na osoby fizyczne z branży usługowej i handlowej działające w gminie Krotoszyn.
[wiecej]

Wiata kością niezgody
Konflikt sąsiedzki o wiatę garażową na podwórzu posesji przy ul. Ostrowskiej w Krotoszynie ciągnie się już dwa i pół roku. Rzecz pisała o nim dwukrotnie w 2008 r. Wobec nowych faktów wracamy do tematu.
[wiecej]

Skuteczny monitoring
Od kilku tygodni w centrum Krotoszyna i niewielkiej części Koźmina działa monitoring wizyjny. W opinii policjantów kamery rejestrujące przez całą dobę wszystko, co znajduje się w ich zasięgu, są bardzo przydatnym narzędziem pracy.
[wiecej]

Rewitalizacja w dwóch aktach
Przyszła rewitalizacja starej części Koźmina dotyczyć będzie Starego Rynku i przyległych do niego uliczek oraz budynków po dawnej gazowni przy ul. Floriańskiej.
[wiecej]

Cały rynek dla gminy
Gmina Krotoszyn i powiat krotoszyński zamienią się ulicami. Burmistrz odda staroście ul. Słowiańską, w zamian za co dostanie wszystkie części rynku i ulice bezpośrednio przylegające do centrum.
[wiecej]

Coraz więcej psów trafia do schroniska
Do krotoszyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafiło w ostatnich dwóch tygodniach pięć psów. To niepokojące, zwłaszcza, że ta tendencja utrzymuje się od grudnia 2009 roku.
[wiecej]

Lodowisko od strażaków na życzenie uczniów
Temperatura powietrza na razie nie pozwala na utworzenie w pełni bezpiecznych ślizgawek na krotoszyńskich stawach czy na jeziorku Odrzykowskim. Wystarczy jednak kilka dni większego mrozu i sytuacja może się zmienić.
[wiecej]

To był pracowity rok
W roku 2009 do Sądu Rejonowego w Krotoszynie wpłynęło 19 tys. 839 wszelakich spraw, z czego ponad połowa dotyczyła ksiąg wieczystych. Nastąpił wzrost o prawie 700 spraw. Spraw karnych rozpatrzono ok. 2.500.
[wiecej]

Król podziemia i jego płyta
Najwyraźniej to tytuł płyty wydanej przez koźmińskich raperów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że nasi samorządowcy nie tracą dobrego samopoczucia.
[wiecej]