Dziś: | Wydanie z 26 stycznia 2010 Aktualny nr: 770

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Uratowani z pożaru kotłowni w Gorzupi
W piątkowe popołudnie w kotłowni domu jednorodzinnego w Gorzupi-Pustowiu wybuchł pożar. Żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń.
[wiecej]

Wyrównają wynagrodzenia nauczycielom
Gmina Krotoszyn musi wypłacić 418 tysięcy złotych dodatku wyrównawczego nauczycielom z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Ma na to czas do końca stycznia. Samorząd po raz kolejny ponosi koszty działań państwa, które nie przekazało pieniędzy na coś, co zapisano w ustawie.
[wiecej]

Kto kogo okradał przez dwanaście miesięcy?
Rozmowa z Karolem Kajem, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Krotoszyn.
[wiecej]

10 tysięcy dla Bartka
Niemal dziesięć tysięcy złotych zebrano podczas V Turnieju Charytatywnego Halowej Piłki Nożnej Gramy dla Bartka! Nie zabrakło wielkich sportowych gwiazd. Do Koźmina kwestować przyjechali słynny piłkarz Piotr Reiss i znany bokser zawodowy Maciej Zegan! Spośród 24 uczestniczących zespołów najlepszym okazało się rozdrażewskie MTV.
[wiecej]

Sklepowe wyprzedaże – oszustwo czy okazja?
Już od jakiegoś czasu trwa gorączka wyprzedaży w krotoszyńskich sklepach. Dotyczy to głównie odzieży i obuwia, choć także sprzęt RTV czy AGD coraz częściej można kupić po obniżonych cenach.
[wiecej]

Biskup Kozal zostanie świętym
17 stycznia w Lądzie nad Wartą biskupi, księża i klerycy diecezji gnieźnieńskiej, bydgoskiej i włocławskiej modlili się o szybką kanonizację pochodzącego spod Krotoszyna błogosławionego księdza biskupa Michała Kozala.
[wiecej]

Lodowisko na Błoniu
Lodowisko na jeziorku Odrzykowskim w Krotoszynie wreszcie jest czynne.
[wiecej]

Pierwszy rok funduszu sołeckiego
Rok 2010 jest pierwszym, w którym wioski naszego powiatu skorzystają z tzw. funduszu sołeckiego. Wprowadzając taką możliwość, ustawodawca miał na celu przejrzystość zasad przyznawania przez gminy pieniędzy poszczególnym sołectwom.
[wiecej]

Kultura z wyższej półki
Kultura mniej znana nie znaczy – mniej ciekawa. Warto się o tym przekonać, wybierając się na koncert muzyki niszowej do klubu Fabuła, uczestnicząc w spektaklach pod gołym niebem czy oglądając ambitne kino. Inżynier Mamoń z filmu Rejs powiedział, że podobać się może tylko to, co już się zna…, ale czy musi tak być?
[wiecej]

NFZ proponuje mniej na leczenie
Na razie 30 procent umów aktualizacyjnych z Narodowym Funduszem Zdrowia podpisał w 2010 r. krotoszyński Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Zaproponowany przez NFZ kontrakt na cały rok będzie prawdopodobnie opiewał na kwotę o 3 proc. niższą od zeszłorocznej. Czy wpłynie to negatywnie na leczenie pacjentów?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dodatkach nauczycielskich.
[wiecej]