Dziś: | Wydanie z 2 lutego 2010 Aktualny nr: 771

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Marzną w Dino na Korczaka
Gdy mróz sięgał poniżej 20 stopni Celsjusza w markecie Dino w pobliżu osiedla Korczaka w Krotoszynie temperatura wynosiła tylko 8 stopni. O problemie poinformowali nas klienci, których zbulwersował fakt, że szefostwo sieci handlowej nie dba o zdrowie swoich pracowników.
[wiecej]

Węgiel na wagę złota
Im zimniej, tym drożej – mrozy sięgające powyżej 20 stopni Celsjusza poważnie odchudziły nasze portfele. Aby ogrzać domy, trzeba kupować więcej węgla. Przeciętny Kowalski klnie, a właściciele składów opału zacierają ręce. Ich obroty wzrosły w styczniu nawet trzykrotnie.
[wiecej]

Nierozwiązana seria kradzieży
Chwaliszew jest spokojną wioską, w której wszyscy mieszkańcy się znają. Niedawno harmonię życia w tej miejscowości zakłóciła seria kradzieży drobnego sprzętu gospodarczego i innych, droższych przedmiotów. Poczucie bezpieczeństwa spadło do minimum.
[wiecej]

Zimowe utrzymanie dróg - Gdzie kucharek jest sześć...
Nie ustają narzekania mieszkańców na niedostateczne odśnieżanie dróg. Władze powiatu uważają, że robią tyle, ile należy, a burmistrz Krotoszyna żali się, że zbiera baty za cudze grzechy.
[wiecej]

Bezrobocie wciąż rośnie
W krotoszyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy w Krotoszynie codziennie zjawiają się dziesiątki osób, bezskutecznie poszukujących pracy. Odchodzą rozczarowani, widząc na tablicy z ofertami jedynie kilka ogłoszeń, dotyczących zresztą głównie specjalistycznych zawodów technicznych (elektrycy, hydraulicy, budowlańcy).
[wiecej]

Własne M. poszukiwane
Koźmin liczy niecałe 14 tys. mieszkańców, czyli o połowę mniej niż Krotoszyn. W Krotoszynie nie brak ofert sprzedaży mieszkań i domów, w Koźminie należą one do rzadkości.
[wiecej]

Bolesne długi w czasie kryzysu
Dwa lata temu wszystko zapowiadało się dobrze: Katarzyna i Tadeusz G., małżonkowie z Krotoszyna, ludzie niespełna czterdziestoletni, mieli stałą pracę, przyzwoity dochód i poczucie finansowej stabilizacji. Postanowili więc wziąć duży kredyt na generalny remont mieszkania. Prócz tego było też kilka mniejszych zadłużeń, zaciągniętych wcześniej. – Nie było obaw o spłatę, dochód był regularny, oboje z mężem mieliśmy umowy na czas nieokreślony – wspomina pani Katarzyna. – Co mogło się nie udać?
[wiecej]

Konfliktowe składowisko węgla
Firma B-M z Kobylina na placu po byłej zdunowskiej cukrowni składuje, sortuje i sprzedaje węgiel sprowadzany z krajów dawnego ZSRR. Według mieszkańców w konsekwencji przesiewania węgla kurz i jego drobinki zanieczyszczają posesje.

[wiecej]

Krotoszyńskie pieniądze
Pierwsza wojna światowa w znaczny sposób zachwiała obiegiem pieniądza w państwach w niej współuczestniczących. Nastał okres trudnej wymienialności waluty na złoto, a co za tym idzie nadszarpnięcia zaufania do pieniędzy papierowych.

[wiecej]

Kto wzmocni kadrę Astry?
Piątek, Leis, a może Kubiak, Potaś bądź Hylewicz? Czy któryś z nich wzmocni Astrę Krotoszyn przed rundą wiosenną?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że znacznie milej chwalić niż ganić, dziękować niż krytykować.
[wiecej]