Dziś: | Wydanie z 9 lutego 2010 Aktualny nr: 772

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Strongman stracił rozum
Kryspin R., 39-letni strongman z Krotoszyna, został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzut gwałtu na młodej kobiecie oraz kierowania gróźb karalnych i przywłaszczenia biżuterii.
[wiecej]

Rozdmuchana afera w zecie na Zdunowskiej
Czy można wierzyć jednemu z anonimowych rodziców, który oskarżył nauczycieli z ZSP nr 3 o zabranie mięsa po balu studniówkowym bez ich zgody? Dyrektor szkoły, Krzysztof Grobelny, jest zbulwersowany prymitywizmem tego oskarżenia, twierdząc, że nie ma żadnej afery.

[wiecej]

Wsiąść do pociągu byle jakiego...
Krotoszynianie wyjeżdżający do Poznania czy Wrocławia pociągami czy autobusami skarżą się na opóźnienia. Liczba podróżnych o zszarganych nerwach rośnie, a połączeń na tych trasach jest – zdaniem wielu osób – za mało. Skąd te utrudnienia?

[wiecej]

System odśnieżania wymaga naprawy
– Konieczne jest porozumienie pomiędzy starostą, burmistrzem i wójtami – uważa Hieronim Marszałek, radny powiatowy, a zarazem sołtys Ustkowa. Podobne myślenie charakteryzuje Jana Zycha – sołtysa Benic, radnego miejskiego, oraz Mariana Janosia – prezesa Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Ustkowie.
[wiecej]

Nie będzie selektywnej zbiórki odpadów?
Maleje liczba stojących na terenie gminy Krotoszyn pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Rok temu było ich 235, obecnie pozostało 166. Zawinili nie tylko mieszkańcy gminy, którzy lekceważą sobie lub nie rozumieją idei segregacji śmieci. Powodem jest też brak porozumienia z Krotoszyńską Spółdzielnią Mieszkaniową.
[wiecej]

Dentysta z NFZ
W naszym powiecie podpisano 21 ogólnostomatologicznych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i jeden dziecięcy w Sulmierzycach. W roku 2010 w budżecie NFZ przeznaczono mniej pieniędzy na świadczenia stomatologiczne.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
ze Stefanem Kosińskim, kierownikiem działu podatków dochodowych w Urzędzie Skarbowym w Krotoszynie.

[wiecej]

Dino po kontroli
Po artykule Pracownice sklepu marzną, Państwowa Inspekcja Pracy z Ostrowa Wlkp. podjęła interwencję.
[wiecej]

Marszałek województwa w Sulmierzycach
Marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak, odwiedził Sulmierzyce. Przybył do miasteczka na zaproszenie burmistrza Idziego Kalinowskiego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W pytaniu, jak długo tak jeszcze będzie? W zeszłym tygodniu doszło do zatrzymania Kryspina R.
[wiecej]