Dziś: | Wydanie z 16 lutego 2010 Aktualny nr: 773

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Kłopotliwe 5 mln dotacji
Czy wielka szansa na przebudowę dróg w rejonie osiedla Parcelki może nam przejść koło nosa? Powiat krotoszyński otrzyma prawie 5 mln złotych dofinansowania na modernizację ciągu ulic: Wiejskiej, Ściegiennego, Szosy Benickiej do Grudzielskiego. Niestety, nie ma wystarczających funduszy własnych, więc będzie prosił o pomoc władze miasta i gminy Krotoszyn.
[wiecej]

Strongman złożył zażalenie
39-letni Kryspin R., osadzony przez krotoszyński sąd na wniosek prokuratury w areszcie, złożył zażalenie na zastosowanie tego środka zapobiegawczego. Odwołanie zostanie rozpatrzone przez Sąd Okręgowy w Kaliszu.
[wiecej]

Osiedla pod śniegiem
Śnieg na ulicach, parkingach i chodnikach osiedli mieszkaniowych to zmora mieszkańców bloków. Kto się nie wywiązuje z obowiązku odśnieżania?
[wiecej]

Na kanalizację zamiast na park
9 lutego podczas sesji Rady Miejskiej radni podjęli dość zaskakującą decyzję. Postanowili, że kwota 22 tys. 376 zł, zaplanowana na budowę parku miejskiego przy ul. Strzeleckiej, zostanie przeznaczona na odcinek kanalizacji. To oznacza, że miasto straciło szansę na półmilionową dotację.
[wiecej]

Krotoszynianin wśród najlepszych
Chcemy wyróżnić ludzi, którzy zrobili wiele dla naszego regionu. Przecież to właśnie przedsiębiorcy decydują o miejscach pracy, sytuacji gospodarczej Wielkopolski.
[wiecej]

Problemów z parkowaniem ciąg dalszy
Choć od styczniowych opadów śniegu minął miesiąc, pracownicy Mahle nadal narzekają na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych przy tym zakładzie.
[wiecej]

Wycofują zioła ze sklepów
Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, które od początku stycznia znacząco zawęża asortyment produktów leczniczych dopuszczonych do sprzedaży poza aptekami. Na liście brakuje niemal dwustu środków dotychczas sprzedawanych w sklepach zielarsko-medycznych. Teraz można je nabywać wyłącznie w aptekach. Krytykują to pacjenci, zielarze, a także specjaliści z izb przemysłu farmaceutycznego.
[wiecej]

Wojewoda unieważnił uchwałę o czystości
Wojewoda wielkopolski unieważnił regulamin utrzymania porządku i czystości w gminie Krotoszyn, uchwalony w listopadzie przez Radę Miejską. Prawnicy urzędu wojewódzkiego zarzucili przekroczenie kompetencji i działanie bez podstawy prawnej. Nasi urzędnicy i radni są tym zdziwieni.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W reakcjach Czytelników na teksty o strongmanie.
[wiecej]