Dziś: | Wydanie z 2 marca 2010 Aktualny nr: 775

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Kosek i salon w Krotku
Co łączy Krotoszyn z aferą hazardową? Firma Jana Koska – jednego z głównych bohaterów afery – chciała otworzyć w mieście salon gier na automatach. Ośrodek miał powstać w narożnikowym budynku u zbiegu ul. Studziennej i Spichrzowej. Radni, poznawszy opinie rady osiedla, dyrektorów szkół i parafii, sprzeciwili się temu pomysłowi.
[wiecej]

Czy starczy miejsc w przedszkolach?
Rodzice, którzy chcą by ich trzy-, cztero- i pięciolatki zostały przyjęte do przedszkoli, powinni pilnować wyznaczonych terminów. Nabór rozpoczął się 1 marca, jednak złożenie wniosku nie gwarantuje miejsca w placówce.
[wiecej]

Gminy nie stać na centrum paraolimpijskie
Samorząd Krotoszyna nie chce budować w mieście Centrum Przygotowań Paraolimpijskich dla tenisa ziemnego na wózkach. Włodarze uważają, że gminy nie stać na taki wydatek, zwłaszcza gdy dofinansowanie zewnętrzne może stanowić tylko około jednej trzeciej kosztów.
[wiecej]

Były inspektor broni się
Wiesław Marciszak,były już powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Krotoszynie, skazany prawomocnym wyrokiem sądowym za niedopełnienie obowiązków służbowych, broni się. Wyroku nie chce wprost komentować, ale przedstawia opinię prawną radcy wojewódzkiego inspektoratu, która krytykuje orzeczenie naszych sądów.
[wiecej]

Problemy mieszkańców Błonia
22 lutego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie (Błonie) pełnili dyżur radni – Krzysztof Kierzek (Rada Miejska) oraz Przemysław Jędrkowiak (Rada Powiatu Krotoszyńskiego).
[wiecej]

Szczęśliwa trzynastka dla urzędaska
Dla urzędników przysłowiowa trzynastka niekoniecznie musi być pechowa. Każdego roku pracownicy urzędów otrzymują dodatkową pensję, zwaną właśnie trzynastką. Dodatkowe wynagrodzenie urzędników krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego wyniesie średnio 1 tys. 782, 30 zł netto.
[wiecej]

Forum rolnicze w Świnkowie - Ważne dla naszych rolników
Już po raz jedenasty rolnicy spotkali się na Forum Postępu Rolniczego.
[wiecej]

Strongman pozostanie w areszcie
Sąd Okręgowy w Kaliszu podtrzymał decyzję krotoszyńskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie 39-letniego Kryspina R. Strongman pozostanie więc w areszcie.
[wiecej]

Podwójny jubileusz Lecha Paulińskiego
Lech Pauliński to ikona krotoszyńskich zapasów, zawodnik, trener i działacz klubowy oraz związkowy. W najbliższy piątek będzie świętował podwójny jubileusz, czyli 70. urodziny oraz 55-lecie działalności sportowej. – Nie wyobrażam sobie siedzenia na tapczanie i czytania gazet, bo nie mam na to czasu – mówi jubilat, który uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dziurawych drogach.
[wiecej]