Dziś: | Wydanie z 9 marca 2010 Aktualny nr: 776

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Zdasz egzamin albo nie zarobisz
Pracownicy Mahle Polska muszą zdawać testy rzekomo sprawdzające ich kompetencje zawodowe. – Egzaminy nie mają służyć sprawdzaniu wiedzy pracowników, ale są sposobem na obniżenie pensji lub elementem umożliwiającym zwolnienie zatrudnionego – komentuje ten fakt Benon Maleszka, przewodniczący Związku Zawodowego Metalowcy. Dyrektor Agata Bocheńska wyjaśnia, że egzaminy nie są niczym nowym w firmie.
[wiecej]

Na garnuszku pomocy społecznej
Na przestrzeni ostatnich trzech lat znacząco wzrosła liczba osób korzystających z pomocy społecznej. Bezrobocie jest najczęściej występującym powodem ubiegania się o zasiłki. Czy każdemu bezrobotnemu należy się taka pomoc?
[wiecej]

Etykieta alkoholika i narkomana paraliżują
1 stycznia wszedł w życie nowy program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz narkomanii dla miasta i gminy Krotoszyn. To już trzynasty rok ustalania programu, dzięki któremu władze gminy wspierają osoby uzależnione w walce z nałogami oraz organizują profilaktykę.
[wiecej]

Rozbudują nam monitoring
Działający od kilku tygodni na terenie Krotoszyna system monitoringu wizyjnego zbiera pozytywne opinie. Docelowo na terenie miasta będzie 35 kamer.
[wiecej]

W czwartki trudno przejechać przez Baszków
Raz w tygodniu, w czwartki przed południem, pobocze drogi powiatowej przebiegającej przez Baszków zamienia się w jeden wielki parking. Na terenie byłej spółdzielni rolniczej odbywa się bowiem targ, na którym za niewielkie pieniądze można kupić dosłownie wszystko.
[wiecej]

Zegar budzi kontrowersje
Zegar na wieży sulmierzyckiego kościoła został odrestaurowany i zyskał neonowe oświetlenie. Ale renowacja czasomierza nie wszystkim mieszkańcom przypadła do gustu, zaś konserwator zabytków z Kalisza zgłosił uwagi.
[wiecej]

Uda się przebudować dawny klub wojskowy?
Projekt adaptacji byłego klubu żołnierskiego w Krotoszynie na Centrum Aktywności Lokalnej Krotoszynie spełnia wszelkie warunki do skutecznego ubiegania się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych.
[wiecej]

Czy pamiętasz kolejkę wąskotorową?
Krotoszyńska kolej wąskotorowa niejednemu mieszkańcowi naszego powiatu zapadła w pamięć. Kiedyś była nowoczesną formą transportu, a jej zwolennicy nazywali ją po prostu ciuchcią.
[wiecej]

Pozimowe dziury w drogach
Topniejący śnieg odkrył duże nierówności w drogach na terenie powiatu krotoszyńskiego. Odsłonięte dziury straszą kierowców i są prawdziwymi pułapkami. Kiedy zostaną załatane?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dzisiejszym wydaniu naszego tygodnika.
[wiecej]