Dziś: | Wydanie z 16 marca 2010 Aktualny nr: 777

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Napad w biały dzień
Od piątku policja szuka sprawcy, który dokonał napadu na placówkę bankową PKO przy ul. Fabrycznej w Krotoszynie. Bandyta sterroryzował nożem pracownicę i zmusił ją do wydania pieniędzy. Rabusiem był mężczyzna w wieku 30 – 35 lat i wzroście około 175 – 180 cm.
[wiecej]

Przewrót w OSP Krotoszyn - Odwołani czy nieodwołani?
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Krotoszyn I nie otrzymał absolutorium za rok 2009. Mówi się, że młodzi strażacy chcieli odsunąć od władzy stary zarząd. Niedługo powinny odbyć się wybory nowego zarządu, ale być może nie będą wiążące.
[wiecej]

Szukasz pracy? Pokaż, co potrafisz
Dobre wyniki w nauce, dyplom wyższej uczelni i – niestety – często niewielkie umiejętności. Takie bywają cechy wielu potencjalnych kandydatów na pracowników. Tymczasem pracodawcy szukają osób, które potrafią sprzedać własną wiedzę i umiejętności.

[wiecej]

Przedszkolny dach – pat czy mat?
W okresie ferii w Przedszkolu nr 3 w Krotoszynie przy al. Powstańców Wlkp. doszło do zalania sufitów czterech pomieszczeń – trzech sal zabaw oraz kuchni.

[wiecej]

Z reklamacją do rzecznika konsumenta
Rzecznik praw konsumenta prowadzi w Krotoszynie w skali roku średnio 300 spraw związanych z pogwałceniem praw klientów na terenie całego powiatu. W osiemdziesięciu procentach przypadków sprawy te udaje się załatwić polubownie, na drodze mediacji między klientem a sprzedawcą bądź usługodawcą. Pozostałe rozstrzyga sąd.

[wiecej]

Pałac zyska nowy dach
Dach pochodzącego z końca XIX wieku pałacu w Borzęciczkach, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, wymaga pilnego remontu.

[wiecej]

Świątynia Wiernych Obowiązkowi
O masonerii pisaliśmy w Rzeczy w 2007 roku. Dziś wracamy do tego tematu, gdyż w Archiwum Państwowym w Kaliszu natrafiliśmy na nowe materiały.

[wiecej]

Takie awarie to dla nas codzienność
W ubiegłą środę, 10 marca, doszło do awarii wodociągowej na miejscu skrzyżowania ulic Piastowskiej i Kobylińskiej.

[wiecej]

Wenecja – niechlubny przydomek Kobylina
Kobylin nazywano kiedyś potocznie Wenecją, ponieważ często bywał zalewany. W ostatnim czasie woda znów przypomniała o sobie. Tylko dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało uniknąć się poważniejszych strat.

[wiecej]

W czym rzecz ?
W Jubileuszu. W najbliższą sobotę minie 20 lat od dnia, w którym ukazał się pierwszy numer Rzeczy Krotoszyńskiej.

[wiecej]