Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
O krok od śmierci
Wiosenna pogoda sprzyja pierwszym przejażdżkom motocyklowym. Niestety dla jednego z mieszkańców Ostrowa Wlkp. taki wyjazd zakończył się w szpitalu.
[wiecej]

Bałagan przy dworcu i targu
W parku przy ul. Fabrycznej i wzdłuż ul. Dworcowej bardzo często jest bałagan. Zdaniem mieszkańców osiedla leżące śmieci na ulicach, chodnikach i w parczku są bardzo złą wizytówką Krotoszyna. Rażący jest także nieporządek w okolicach targowiska.
[wiecej]

Uliczne problemy krotoszynian
25 marca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w odbyło się spotkanie rady osiedla nr 6 w Krotoszynie z mieszkańcami. Na zaproszenie przewodniczącej Eweliny Wroneckiej przybyli: burmistrz Julian Jokś i starosta Leszek Kulka.
[wiecej]

Gorzki smak zwycięstwa
W Krotoszynie najczęściej zażywane narkotyki to marihuana, amfetamina i tabletki extazy – wynika z informacji przekazanych przez Dominikę Manistę, koordynatorkę Punktu Konsultacyjnego ds. Narkomanii prowadzonego przez Stowarzyszenie Twoja Alternatywa.
[wiecej]

Zwolnieni z MAHLE: To był odwet
Niedawno pisaliśmy o egzaminach, przeprowadzanych wśród pracowników krotoszyńskiej firmy MAHLE. Według zarządu mają one sprawdzać ich fachową wiedzę, a zdaniem pracowników to pretekst do zwolnień. Kilka zwolnionych osób złożyło przeciwko zakładowi pozwy w Sądzie Pracy.
[wiecej]

Nie tylko Kierzek jest winny?
Prokuratura nie postawiła radnemu krotoszyńskiemu i pracownikowi Mahle Krzysztofowi Kierzkowi zarzutu wykorzystania swojej nadrzędnej pozycji wobec podległego pracownika i wymuszenia od niego 500 zł. Radni nie wyrazili natomiast zgody na zwolnienie dyscyplinarne. Tymczasem Kierzka i kilka innych osób obwinia związkowiec Benon Maleszka. Dyrekcja Mahle Polska nie potwierdza tych informacji, zasłaniając się ochroną danych osobowych.
[wiecej]

W Platformie bez zmian
Ubiegło tygodniowy zjazd powiatowy Platformy Obywatelskiej zdecydował, że przewodniczącym został Jarosław Ratajczak.
[wiecej]

Zaszkodzi, czy nie zaszkodzi?
Koźmiński Zespół Szkół od września zamierza otworzyć klasę licealną. Sam dyrektor dość optymistycznie patrzy na przyszłość klasy. Jednak niektórzy uważają, że w ten sposób szkoła odbierze uczniów miejscowemu liceum.
[wiecej]

Przepychanki o korty tenisowe
Zamieszanie z budową centrum przygotowań paraolimpijskich w Krotoszynie. Czy gmina nie robi nic, aby wspomóc realizację tej inwestycji?
[wiecej]

W czym rzecz
Rzecz w leczeniu małych pacjentów...
[wiecej]