Dziś: | Wydanie z 7 kwietnia 2010 Aktualny nr: 780

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Złamał nogę na ulicy
We wtorek doszło do nieszczęśliwego wypadku na ul. Kołłątaja. Metalowe pręty pomiędzy kilkucentymetrową warstwą betonu nie wytrzymały i idący chodnikiem mężczyzna wpadł prawą nogą do studzienki firmy telekomunikacyjnej. Młodego mężczyznę ze złamaną nogą karetka zawiozła do krotoszyńskiego szpitala.

[wiecej]

W Mahle mogło dojść do zatrucia pracowników
150 pracowników trzeba było ewakuować z firmy MAHLE, gdy z jednego z pojemników ze środkami chemicznymi zaczął się wydobywać nadtlenek wodoru.
[wiecej]

Upomnienie dla szefa zarządu dróg
Szef Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie, Krzysztof Jelinowski, dostał karę porządkową – upomnienie. Starosta ukarał go za niezgodności w asortymencie drzew wyciętych przy trasie Krotoszyn – Chachalnia.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Krzysztofem Jelinowskim, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie
[wiecej]

Radny Januszkiewicz zlekceważył radę
Lekarz i radny powiatowy Piotr Januszkiewicz złożył 5 marca pisemną rezygnację z mandatu radnego. Podczas sesji, w piątek 26 marca, gdy rajcy mieli podjąć uchwałę o wygaśnięciu jego mandatu, sam zainteresowany się nie zjawił. Stanisław Ratajski z SLD w ostrych słowach zaatakował szefa PiS w powiecie.
[wiecej]

Schronisko dla zwierząt – wylęgarnia zarazków?
W lutym tego roku zaginął pies pani Doroty z Krotoszyna. Kobieta rozwiesiła w mieście ogłoszenia ze zdjęciem pupila i swoim numerem telefonu. Zwierzę odnalazło się, ale radość właścicielki nie trwała zbyt długo – po kilku dniach pies zdechł. Przebywał krótko w schronisku i właścicielka podejrzewa, że właśnie tam zaraził się chorobą.
[wiecej]

Za ohydny film nastolatka stanie przed sądem
Od kilku tygodni wśród młodzieży powiatu krotoszyńskiego krąży film o treści zoofilskiej. Występująca w nim dziewczyna stanie przed sądem dla nieletnich.
[wiecej]

Wielki talent na torze
Pod takim hasłem odbył się w 2008 r. Puchar Hondy CBR 125. W zawodach tych zadebiutował krotoszynianin, wówczas 15-letni, Artur Wielebski. Nie mając doświadczenia startowego, ucząc się z wyścigu na wyścig, uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.
[wiecej]

Zamordowany w Katyniu
Mija 70. rocznica rozstrzelania 22 tysięcy polskich jeńców uwięzionych przez NKWD. Polscy oficerowie, policjanci i inni przedstawiciele inteligencji trafili do sowieckiej niewoli po agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Wśród zamordowanych było 39 krotoszynian. – Rodzinom katyńskim chodzi o to, aby Rosjanie przyznali się do prawdy, że to było ludobójstwo – mówi Stanisław Sumiński, syn zabitego w Katyniu porucznika Tadeusza Sumińskiego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w przedwyborczych rozgrywkach.
[wiecej]

KSIĘGA KONDOLENCYJNA
WPISZ SIĘ DO KSIĘGI KONDOLENCYJNEJ
[wiecej]