Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Prawda, pamięć, pojednanie...
Zginął, jak żył. Służąc Ojczyźnie, przywracając pamięć, wołając o prawdę.
[wiecej]

Sklep kolekcjonerski to groźna ściema?
Pierwszy funshop, czyli sklep z groźnymi dla zdrowia dopalaczami, zawierającymi substancje pobudzające, otwarto w Krotoszynie. Na dniach ma być otwarty następny, tym razem sieciowy. – To towar dla kolekcjonerów – zapewniają sprzedawcy. – To substancje o działaniu narkotycznym – twierdzą lekarze i terapeuci uzależnień.
[wiecej]

Zdewastowano stary cmentarz w Sulmierzycach
W nocy z 7 na 8 kwietnia nieustaleni sprawcy uszkodzili 59 pomników na starym sulmierzyckim cmentarzu. Mieszkańcy nie kryją wzburzenia. – Komu te nagrobki przeszkadzały? – pyta ze łzami w oczach starszy pan, który przyjechał zobaczyć zniszczenia. – Jak można… To jacyś zwyrodnialcy… Ruch Samorządowy Sulmierzyczanie za pomoc w ujęciu sprawców wyznaczył 1 tys. zł nagrody, drugi tysiąc dokłada burmistrz Idzi Kalinowski.
[wiecej]

Zabytkowe domy odzyskają swój blask?
Odpadający tynk, zniszczony dach, popękane wnętrza – to bolączki niektórych zabytkowych krotoszyńskich budynków. Obiekty należące do gminy są przeważnie w dobrym stanie, lecz wielu zabytków będących w posiadaniu osób prywatnych nie remontuje się od lat. Czy zabytkowe kamienice są skazane na dalsze popadanie w ruinę?
[wiecej]

Kolejny wypadek motocyklisty
Do kolejnego w ostatnim czasie wypadku z udziałem motocyklisty doszło w ubiegłym tygodniu. Przyczyną było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przez samochód.
[wiecej]

Ta dziura już była
W poprzednim wydaniu Rzeczy pisaliśmy o mieszkańcu Krotoszyna, który wpadł do studzienki telekomunikacyjnej. Poszkodowany mieszkaniec studzienki jest ignorowany przez firmę Netia.
[wiecej]

W Tomnicach od tirów droga siadła
W Tomnicach, na łuku drogi głównej biegnącej przez wieś, jest dziura przy dziurze. Na dodatek jezdnia na tym ostrym zakręcie wyraźnie siadła. - Jest prawie na poziomie rowu. Trzeba coś z tym zrobić – apeluje sołtys Eugeniusz Marcinek.
[wiecej]

Uczennica czwórki najlepsza w Wielkopolsce
Emilia Lis, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie, została laureatką Wielkopolskiego Konkursu Biologicznego, zorganizowanego przez kuratora oświaty.
[wiecej]