Dziś: | Wydanie z 20 kwietnia 2010 Aktualny nr: 782

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Cudem ocalona walczy
Ania Tereba – Grabicka cudem przeżyła zeszłoroczny wypadek motocyklowy pod Przygodzicami. Dawniej wesoła i pełna życia, teraz – unieruchomiona w łóżku. Ona i jej najbliżsi, w tym mąż, poślubiony dwa miesiące przed wypadkiem, przeżywają dramat. Ale nie poddają się i walczą o powrót do sprawności.
[wiecej]

Napadli na starszą panią na cmentarzu
15- i 16-latek z Krotoszyna w ubiegłą sobotę napadli na 70-letnią krotoszyniankę. Zabrali starszej pani torebkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Jak mówią policjanci, rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, jest pod względem sankcji prawnych najgorszym typem kradzieży.
[wiecej]

Problem na Armii Krajowej
Krotoszyńska ulica Armii Krajowej składa się dwóch części. Przy części ukrytej stoją na razie dwa domy, jednak niedługo mają się tam pojawić szeregowce. Ich budowa budzi zastrzeżenia mieszkańców.
[wiecej]

Niesłuszne zwolnienia z Mahle? Sporu ciąg dalszy...
O jednej z toczących się w krotoszyńskim Sądzie Pracy spraw przeciwko firmie Mahle pisaliśmy w Rzeczy 30 marca. Pan Bogusław, były pracownik działu obróbki tłoków, twierdzi, iż wypowiedzenie, jakie otrzymał od przełożonych po napisaniu wewnętrznego egzaminu, było niesłuszne.

[wiecej]

Prezydent Kaczorowski bywał w Zdunach
Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zapamiętam jako człowieka wielkiej inteligencji, wiedzy i kultury osobistej. Był bardzo miły, uśmiechnięty i szanował innych ludzi – opowiada o wybitnym Polaku Marian Stanisławski ze Zdun, który cztery razy gościł byłego Prezydenta RP na Uchodźstwie.
[wiecej]

Radnemu się upiekło?
Piotr Januszkiewicz, były radny powiatowy, nie zamierza oddawać diety, którą pobierał przez ostatnich siedem lat. Uważa, że dieta była rekompensatą za czas, jaki poświęcił sumiennemu wypełnianiu obowiązków radnego. Nie ma też przepisu prawa, który nakazywałby mu oddanie diety, choć sprawował mandat pomimo dzierżawienia lokalu należącego do powiatu.
[wiecej]

Zwłoki znaleźli po dwóch tygodniach
21-latek z Krotoszyna zginął porażony prądem. Możliwe, że poszedł kraść złom ze stacji transformatorowej. Jego ciało odnaleziono dopiero po dwóch tygodniach.
[wiecej]

Będą uczyć w zawodzie fotografa
Zmiany kierunków nauczania w krotoszyńskich szkołach są potrzebą, a to dlatego, żeby zaprzestać kształcenia przyszłych bezrobotnych. ZSP nr 1 otwiera w tym roku nową klasę - dla przyszłych fototechników.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dzisiejszym wydaniu, które niesie wiele interesujących artykułów.
[wiecej]