Dziś: | Wydanie z 27 kwietnia 2010 Aktualny nr: 783

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek Przed Komunią Św.


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmierć policjanta
35-letni policjant poniósł śmierć w wypadku między Smoszewem a Gorzupią. Jego osobowy BMW uderzył w przydrożne drzewo środowej nocy. Ani prokuratura, ani policja w Krotoszynie nie ujawniają szczegółów zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że przed wypadkiem funkcjonariusz spowodował kolizję w Krotoszynie.
[wiecej]

Miejscowa firma chce kupić tereny na Ostrowskiej
Lokalny inwestor zamierza kupić od gminy Krotoszyn 13 hektarów ziemi przy ul. Ostrowskiej. Teren ten należy do specjalnej podstrefy ekonomicznej Invest-Park.
[wiecej]

Zarzuty dla strongmana
39-letni krotoszynianin Kryspin R. stanie przed sądem za zgwałcenie 20-latki z Krotoszyna. Oskarżony groził także 21-letniej dziewczynie, której wcześniej ukradł złoty łańcuszek.
[wiecej]

Gdzie powstanie galeria handlowa?
Raczej nie będzie zgody radnych na pobudowanie na gruntach po krotoszyńskim browarze obiektu handlowego z powierzchnią sprzedażową wynoszącą ponad 2 tys. metrów kwadratowych.
[wiecej]

Czy bezdomnych wyrzucili z noclegowni?
Krotoszyńska noclegownia była w tym roku czynna o dwa tygodnie dłużej niż zwykle. Kłopoty pojawiły się w ostatnich dniach jej funkcjonowania. Pomiędzy bezdomnymi wybuchła awantura. Jeden z pensjonariuszy trafił z raną na twarzy do naszej redakcji. Opowiedział nam o zajściu.
[wiecej]

Skrzydlate elektrownie są coraz bliżej
Lutogniew, a także Wielowieś, Unisław, Benice, Bożacin i Wróżewy to wioski, w pobliżu których mają powstać elektrownie wiatrowe. Pilotażowe urządzenia staną już w przyszłym roku.

[wiecej]

Mahle nadal chce zwolnić radnego Kierzka
Dyrekcja firmy Mahle Polska ponownie zwróciła się do Rady Miejskiej o zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Krzysztofem Kierzkiem. Tym razem nie w trybie dyscyplinarnym, lecz z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.
[wiecej]

Plac zabaw czy śmietnisko?
Mieszkańcy osiedla przy Szkole Podstawowej nr 8 uskarżają się na bałagan na terenie placu zabaw dla dzieci. Urzędnicy twierdzą, że nie mogą codziennie porządkować każdego placu dla najmłodszych.

[wiecej]

Pasjonujący finał dla Instalatora
Wielkich emocji dostarczyły sobotnie mecze finałowe o mistrzostwo Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki. W najważniejszym spotkaniu, po dramatycznej walce, zwyciężył zespół Instalator. Nie obyło się bez sytuacji zabawnych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Mimo że minęło już dobrych kilka lat od pierwszych zgłoszeń firm, które zastukały do drzwi naszych lokalnych samorządów w sprawie przyszłej budowy elektrowni wiatrowych, do tej pory w powiecie krotoszyńskim nie stanął ani jeden taki obiekt.
[wiecej]