Dziś: | Wydanie z 4 maja 2010 Aktualny nr: 784

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Zaraziły się w piaskownicy?
Odchody zwierząt w osiedlowych piaskownicach są codziennością. Dwie krotoszynianki przez brudny piasek z piaskownicy miały zarazić się chorobami odzwierzęcymi. Obowiązek dbania o czystość piaskownic spoczywa na właścicielu terenu. Czy tak jest w rzeczywistości?
[wiecej]

Chce się pozbyć lokatorów
Właścicielka kamienicy przy alei Powstańców Wlkp. 14 w Krotoszynie wynajęła część mieszkania zasiedlonego przez pięcioosobową rodzinę grupie mężczyzn. Twierdzi, że ma do tego prawo, bo lokatorzy od siedmiu miesięcy nie płacą czynszu. Dlaczego nie wypowiedziała im umowy najmu ani nie wszczęła eksmisji?
[wiecej]

Co w parku i na deptaku?
Krotoszyński park im. Wojska Polskiego został przetrzebiony przez lipcową nawałnicę. Odbudowa potrwa lata. – Pani konserwator zabytków z Kalisza ma inną wizję rozwoju parku niż my – twierdzi Michał Kurek z Urzędu Miejskiego. Gmina chce stworzyć mieszkańcom miejsce rekreacyjne, a konserwator woli park w stylu saskim.
[wiecej]

Nie supermarket, a magazyny szkła?
Prawdopodobnie na terenie dawnego tartaku przy ul. Benickiej w Krotoszynie staną magazyny szkła.

[wiecej]

Parkują na małym rondzie przy czwórce
Minirondo, usytuowane pomiędzy Szkołą Podstawową nr 4 a wejściem do parku Wojska Polskiego od str. ul. ks. Popiełuszki w Krotoszynie, jest coraz częściej blokowane przez parkujących na drodze dojazdowej do ronda. Zmotoryzowani rodzice tworzą niebezpieczne korki. Znak zakazu postoju ma ukrócić ten proceder.
[wiecej]

O pacjentach, którzy przychodzą niepotrzebnie
W ubiegły poniedziałek na posiedzeniu komisji społecznej Rady Miejskiej dyskutowano o problemach związanych z przychodnią Medyk.
[wiecej]

Przedszkolne problemy
W mieście i gminie Krotoszyn z roku na rok rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz jest ich 1.627. Nie dla wszystkich chętnych starczy miejsc w przedszkolach.
[wiecej]

Sapieżyn – młodzi kontra sołtys
Sapieżyn, mała miejscowość kilka kilometrów na północ od Koźmina Wlkp. To wieś typowo rolnicza z licznymi polami uprawnymi, jest tu zaledwie ok. 30. budynków – w dość dużym odstępie jeden od drugiego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, jak rozliczamy się z fiskusem.
[wiecej]