Dziś: | Wydanie z 11 maja 2010 Aktualny nr: 785

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Edukacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Skandalistka z Raciborowa
Małgorzata W. z podkrotoszyńskiej wsi Raciborów wyłudziła od Doroty Jaróg z Bolesławca ponad 400 tysięcy złotych. Oszustka przez 4 lata kontaktowała się z 36-letnią Dorotą wyłącznie przez telefon i pocztę elektroniczną, podając się za mężczyznę. Teraz ofiarę podłej manipulacji ścigają komornicy. Gdzie przebywa oszustka?
[wiecej]

Galeria w browarze zagrozi handlowcom
Firma Star City Krotoszyn Wiesława Prusieckiego wycofała się z pomysłu budowy dużego obiektu handlowego na terenie byłych zakładów mięsnych przy ul. Zacisze. Według pełnomocnika spółki, Dariusza Rozuma, w zamian zostanie postawiona wielopiętrowa galeria w dawnym browarze. Czy burmistrz i Rada Miejska zgodzą się? Co o tym myślą miejscowi kupcy?
[wiecej]

Dyskryminacja w strefie parkowania?
Dotychczas płacili 15 zł, ale od początku maja abonament miesięczny kosztuje ich 70 zł. Mowa o mieszkańcach tymczasowo zameldowanych w granicach strefy parkowania, pracownikach szkoły czy osobach zatrudnionych w biurze podatkowym przy alei Powstańców Wlkp.
[wiecej]

Tylko rozbudowa szpitala gwarantuje mu przetrwanie
Powierzchnia szpitala przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie wzrośnie o 1.940 metrów kwadratowych. Obecnie prowadzona jest rozbudowa oddziałów wewnętrznego i chirurgicznego.
[wiecej]

Refundacje pod kontrolą
Rzemieślnicy zatrudniający osoby niepełnoletnie, które uczą się zawodu, mogą starać się o refundację ich wynagrodzeń z Ochotniczego Hufca Pracy. W tym roku pojawiły się kilkumiesięczne opóźnienia wypłat. W Sejmie interweniował poseł Maciej Orzechowski.
[wiecej]

Nim wyjedziesz na urlop
Z wypoczynku organizowanego przez biura podróży korzysta coraz więcej krotoszynian. Im bliżej sezonu, tym niższe rabaty – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy już teraz korzystają z wakacyjnych ofert first minute. Ceny mogą być nawet 40 proc. mniejsze, jeśli zatroszczymy się o wypoczynek z odpowiednim wyprzedzeniem.
[wiecej]

Pobili go i rozebrali do naga
Krotoszyńscy policjanci zatrzymali sześciu młodych mężczyzn. W imię rzekomego dobra dziewczyny pobili chłopaka, który się z nią pokłócił.
[wiecej]

Bamber, kalafa, drabka, pyra, czyli rzecz o naszej gwarze
Gwara wielkopolska, kiedyś powszechna, wychodzi z użycia. Szczególnie rzadko słychać ją w ustach młodych ludzi. W regionie krotoszyńskim powoli, ale nieubłaganie zanika.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że artyści, duchowni, politycy i dziennikarze zaapelowali o zapalanie 9 maja zniczy.
[wiecej]

Z góry upatrzono ofiarę
Panie Redaktorze Naczelny
Rzeczy Krotoszyńskiej!


[wiecej]

Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)

[wiecej]