Dziś: | Wydanie z 18 maja 2010 Aktualny nr: 786

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek motoryzacyjny


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Niech zdechnie w kryminale...
Małgorzata W. z Raciborowa przez kilka lat – podając się za mężczyznę – wyłudziła od kobiety spod Bolesławca ponad 400 tys. złotych. Grozi jej za to więzienie, ale rozprawy sądowe są odraczane, bo oszustka leczy się psychicznie. Rodzice i rodzeństwo Małgorzaty wyrzekli się jej. Głośno mówi się o alkoholizmie dziewczyny, problemach z seksualnością i przyjaciółce, z którą spędzała długie godziny. Gdzie znajdują się przyjęte pieniądze? Czy rodzina rzeczywiście z nich nie korzystała?
[wiecej]

Do sądu ze starostwem
Świadcząca usługi geodezyjne firma z Miejskiej Górki uważa, że krotoszyńskie Starostwo Powiatowe bezpodstawnie zerwało z nią umowę na wykonanie map numerycznych. Złożyła więc pozew do sądu. W kwietniu odbyła się pierwsza rozprawa.
[wiecej]

Jak ci przeszkadza słup, to przesuń go sam
Do redakcji Rzeczy trafił zrozpaczony mieszkaniec ul. Różanej w Krotoszynie, Władysław Pomirski. – Nie mam już sił, sposobu ani wiedzy, jak zażegnać problem ze słupem energetycznym. Stoi w moim jedynym wjeździe do posesji i domu bliźniaczego, poza moją działką, a „Energa” każe mi go przestawić na własny koszt – opowiada.
[wiecej]

Wpadł przez pizzę
42-letni mieszkaniec powiatu milickiego ukradł z mieszkania w Zdunach pieniądze, telefon komórkowy i zegarek. Wpadł przez pizzę, której część pozostawił na miejscu przestępstwa.
[wiecej]

Cmentarz czy magazyn drewna?
Teren b. cmentarza ewangelickiego przy ul. Rawickiej został zdewastowany przez nawałnicę, która przeszła przez Krotoszyn w lipcu zeszłego roku.
[wiecej]

O sześciolatku, który został uczniem
Obowiązujące od roku przepisy zakładają obniżenie wieku szkolnego. Zgodnie z nimi w latach szkolnych 2009/2010 i 2011/2012 można na wniosek rodziców przyjąć sześciolatka do szkoły.
[wiecej]

Nasze kościoły – czy to miejsca na politykę?
W kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach, w gablocie z ogłoszeniami znalazła się informacja o możliwości złożenia po każdej mszy św. w dniu 2 maja podpisu udzielającego poparcia kandydatowi PiS w wyborach prezydenckich.
[wiecej]

Podtopienia pod Kobylinem
12 maja późnym popołudniem, w wyniku obfitych opadów deszczu, woda zalała Kobylin i okoliczne wsie, a szczególnie Zalesie Małe, Rębiechów i Długołękę. Płynęła jezdniami niczym górskie potoki i wdzierała się do budynków.
[wiecej]

Zrzucić z siebie rybią łuskę
Honorata, dwudziestoczteroletnia mieszkanka Krotoszyna, cierpi na schorzenie zwane potocznie rybią łuską. Ta choroba genetyczna powoduje wysuszanie organizmu. Zewnętrzne objawy to łuszczenie i pękanie skóry, wewnętrzne – przegrzewanie organizmu i niepocenie się.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tegorocznych Dniach Krotoszyna.
[wiecej]