Dziś: | Wydanie z 25 maja 2010 Aktualny nr: 787

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Uciekł z miejsca wypadku
52-letni kierowca motoroweru, poszkodowany w wypadku drogowym na drodze między Krotoszynem a Nowym Folwarkiem, który miał miejsce 18 maja, jest w stanie ciężkim. Drugi uczestnik wypadku, 23-letni kierowca skody, był pijany i uciekł z miejsca wypadku.

[wiecej]

Podtopienia – najgorzej w Kobylinie i Zdunach
Ulewny deszcz padający w ubiegłym tygodniu przez kilka dni spowodował wiele strat niemal w całym powiecie krotoszyńskim, szczególnie w gminach Kobylin i Zduny. Skutki widać dziś gołym okiem.
[wiecej]

Zielone światło dla szkoły muzycznej
Pałac Gałeckich pod kuratelą ministra kultury! Rada Powiatu Krotoszyńskiego podjęła uchwałę przekazującą niszczejący obiekt resortowi kultury i dziedzictwa narodowego.
[wiecej]

A-T się rozbudowuje
Przedsiębiorstwo handlowe A-T z Krotoszyna rozbudowuje swoją siedzibę. Inwestycja ta ma się przyczynić do zebrania w jednej lokalizacji wszystkich towarów z całego asortymentu firmy, który obecnie rozproszony jest w kilku miejscach Krotoszyna. Czy będzie się to wiązało z powstaniem nowych miejsc pracy?
[wiecej]

Koncert Rodowicz wisiał na włosku
22 maja, ok. godz. 17.30, doszło do pożaru stacji transformatorowej w budynku krotoszyńskiego ratusza. Gmach został pozbawiony elektryczności, zagrożone były koncerty w ramach trwających Dni Krotoszyna.
[wiecej]

Nie ma szacunku dla ciuchci
Krotoszyński żywy pomnik techniki kolejnictwa popadł w niełaskę. Nie dość, że stojącą przy dworcu kolejkę wąskotorową notorycznie niszczą wandale, to jeszcze koroduje ona w zastraszającym tempie. Na dodatek stoi nielegalnie, bo umowa użyczenia wygasła rok temu.
[wiecej]

Duża rodzina – duże szczęście
Elżbieta Garstka z Krotoszyna jest mamą dziewięciorga dzieci, w większości już dorosłych. Każde z dzieci nich realizuje się zawodowo lub ma bardzo dobre wyniki w nauce, co niewątpliwie jest zasługą dobrego wychowania.
[wiecej]

Kirkut – tajemnica lasku przy Ostrowskiej
Czy problemy religijno-prawne, wstrzymujące przekazanie krotoszyńskiego kirkutu, zostaną wkrótce rozwiązane? Czy na cmentarzu stanie Mur Pamięci, aby nikt już nie miał wątpliwości, jaką tajemnicę kryje rzekomy park przy Ostrowskiej?
[wiecej]

Skandalu w Raciborowie ciąg dalszy
Wracamy do sprawy Małgorzaty W. z Raciborowa, która podając się za mężczyznę, wyłudziła zaocznie od Doroty Jaróg spod Bolesławca 400 tysięcy złotych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w priorytetach samorządu powiatowego.
[wiecej]