Dziś: | Wydanie z 1 czerwca 2010 Aktualny nr: 788

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Edukacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Dom spustoszył pożar
Dobytek życia stracił właściciel domu jednorodzinnego w Bożacinie. W pożarze budynku ogień strawił wyposażenie mieszkania. Trzy osoby, które podtruły się dymem, opieką otoczyli strażacy i przejęci sąsiedzi.
[wiecej]

Kto jest winny lokalnym podtopieniom?
Opadająca woda odkrywa zarośnięte, nieudrożnione rowy, które w przypadku ulewnych deszczy powodują podtopienia. Czy nikt nie zwraca na nie uwagi, dopóki nie pokażą swojej – pozornie niewielkiej – siły i nie zaczną wylewać?
[wiecej]

W spółdzielni wybrali nową radę nadzorczą
Mija czteroletnia kadencja rady nadzorczej Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wybory nowej odbywają się na walnym zgromadzeniu, rozłożonym na dziewięć części.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
ze starostą krotoszyńskim Leszkiem Kulką
[wiecej]

Podsumowali 20 lat samorządu
Dwudziestolecie samorządu terytorialnego w gminie Zduny było tematem uroczystej sesji tamtejszej rady, zwołanej na 27 maja, czyli w dniu rocznicy pierwszych wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r.
[wiecej]

Kontynuuję działalność Januszkiewicza
Mija miesiąc, odkąd Grzegorz Matyla, dawniej znany jako prezes krotoszyńskiego browaru, zastąpił w radzie powiatu lekarza Piotra Januszkiewicza, który zrzekł się mandatu w związku z dzierżawą pomieszczeń od SPZOZ.
[wiecej]

Zapadnięty chodnik na ulicy Witosa
Na ulicy Witosa w Krotoszynie, w miejscu skrzyżowania z ul. Stawną, zapadł się chodnik tuż przy przejściu dla pieszych. Powstała w ten sposób dziura już ponad tydzień czyha na przechodniów, nie została nawet oznakowana i ogrodzona do czasu naprawy.
[wiecej]

W Krotoszynie wkrótce objazdy!
Magazynowa, Rawicka, Łukasiewicza, Staszica oraz Wiejska, Ściegiennego, Osadnicza i Szosa Benicka to krotoszyńskie ulice, na których już w najbliższych dwóch tygodniach mogą rozpocząć się utrudnienia w ruchu drogowym.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w jubileuszu dwudziestolecia samorządu terytorialnego.

[wiecej]