Dziś: | Wydanie z 8 czerwca 2010 Aktualny nr: 789

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

30-latek chciał się powieśić
Sobota, późny wieczór. Do komendy policji dzwoni zdenerwowana kobieta i mówi, że jej sąsiad chce się powiesić. Funkcjonariusze przyjeżdżają najszybciej, jak to było możliwe, i udaremniają próbę samobójczą.

[wiecej]

Ronda – ani widu, ani słychu...
Kiedy wreszcie będą ronda przy domu handlowym i targowisku w Krotoszynie? – pytają mieszkańcy. Choć wszystko jest niby zapięte na ostatni guzik, to dyrekcja dróg krajowych odwleka rozpoczęcie budowy.
[wiecej]

Kto zezwolił na wycięcie drzew?
Na ulicy Łąkowej w Krotoszynie, gdzie trwają obecnie zakrojone na szeroką skalę prace drogowe, wycięto wiele okazałych kasztanowców, pamiętających jeszcze czasy przedwojenne. Wielka szkoda takich pięknych drzew. Kto za to odpowiada? – pyta z żalem jeden z internautów na krotoszyńskim forum.

[wiecej]

Sekretarka do pracy w terenie
Wysokie bezrobocie zmusza szukających zatrudnienia do intensywnego poszukiwania ofert pracy. W internecie możliwości jest wiele, lecz ogłoszenia nie zawsze odpowiadają stanowi faktycznemu.

[wiecej]

Krotoszynianka została Miss Nastolatek
Magdalena Roszczak, mieszkanka Krotoszyna, została Miss Nastolatek Wielkopolski Południowej! Wybory odbyły się 28 maja w Ostrowie Wlkp.

[wiecej]

Groźne dopalacze coraz popularniejsze
Od momentu otwarcia w Krotoszynie sklepu sieciowego z artykułami kolekcjonerskimi przy ul. Zdunowskiej i innego punktu przy rondzie na Ostrowskiej (pisaliśmy o tym w numerze z 13 kwietnia) wzrosło zagrożenie zażywaniem substancji psychoaktywnych o zbliżonym do narkotyków lub nawet identycznym działaniu.

[wiecej]

Dzikie wysypisko w centrum miasta
W miejscu, gdzie parking otaczający krotoszyński supermarket Lidl sąsiaduje z garażami samochodowymi przynależnymi do okolicznych bloków, jest dzikie wysypisko śmieci.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Wiesławem Świcą, prezesem Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
[wiecej]

Wczasy – ostatni dzwonek
Każdy, kto planuje wyjechać na urlop w góry lub nad morze, a nie zarezerwował jeszcze noclegu, może mieć duży kłopot. W wielu wypadkach miejsca są już zajęte na całe dwa miesiące, a jeżeli już uda się znaleźć interesujące lokum, może się okazać, że to my będziemy musieli dopasować swoje plany do proponowanego terminu, a nie odwrotnie.
[wiecej]