Dziś: | Wydanie z 15 czerwca 2010 Aktualny nr: 790

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Tragedia była blisko
14 czerwca przed południem doszło do groźnie wyglądającego wypadku na drodze krajowej koło Bożacina. Kierowca ciężarówki jadący od Koźmina w stronę Krotoszyna wjechał w tył innego samochodu ciężarowego, który akurat zatrzymywał się przy poboczu. Na dodatek osobówka wbiła się pod przyczepę tira.
[wiecej]

Majowe ulewy zaszkodziły rolnikom
Po intensywnych i długotrwałych opadach przez kilka tygodni na polach uprawnych utrzymywała się woda, niszcząc znaczną część upraw. Wprawdzie pogoda się poprawia, lecz pracujący na roli zgodnie przyznają: wszystkich strat nie da się odrobić.
[wiecej]

Rewolucja w schronisku
Zmiany w schronisku dla zwierząt w Krotoszynie. Długoletniemu pracownikowi Arturowi Seipelt-Luźnemu zmieniono warunki umowy o pracę, przyjęto też nowego opiekuna bezpańskich psów – Grzegorza Rudzieckiego.
[wiecej]

Nowaczyk na burmistrza?
Zbigniew Brodziak, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie krotoszyńskim, nie będzie kandydował na burmistrza Krotoszyna. Niemałe szanse z ramienia Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego, w skład którego weszły lokalne struktury SLD, ma za to Ryszard Nowaczyk.
[wiecej]

Tor wyścigowy obok placu zabaw
Jeżdżące z nieprzepisową prędkością samochody na ulicy Sportowej w Krotoszynie stwarzają zagrożenie dla bawiących się na placu zabaw dzieci.
[wiecej]

Z Baranowskim na Karaiby
Krotoszynianki Kasia Patryniak i Kasia Zajączkowska wypłyną w rejs życia. Dwie gimnazjalistki wezmą udział w czteromiesięcznej wyprawie żaglowcem Fryderyk Chopin. Kierunek to Karaiby. W gronie młodych żeglarzy znalazło się 30 gimnazjalistów z całej Polski, w tym zaledwie trzy osoby z Wielkopolski.
[wiecej]

Zainwestuje 200 mln w Dino
Krotoszyńska firma Dino Polska podpisała 9 czerwca umowę z funduszem inwestycyjnym Polish Enterprise Fund VI. Na jej mocy kapitał spółki podniesiony zostanie o 200 milionów złotych! Fundusz ten obejmie równocześnie 49 procent udziałów w Dino. Tomasz Biernacki pozostawił więc sobie pakiet większościowy.
[wiecej]

Przyjechała po trzydziestu czterech latach
Była wiosna AD 1976. Pierwsze niemowlęce miesiące Agata Poczman spędziła w baraku na ul. Przemysłowej 14. Ojciec pracował wtedy w przedsiębiorstwie poszukującym ropy naftowej i gazu, mama w szpitalu na Mickiewicza.
[wiecej]