Dziś: | Wydanie z 22 czerwca 2010 Aktualny nr: 791

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Wrzucili psa na pożarcie?
Pies państwa Mroczków z Konarzewa został zagryziony przez dwa agresywne czworonogi. Biegały one na posesji za ogródkiem piwnym znajdującym się przy sklepie spożywczym. Zagadką pozostaje, w jaki sposób zwierzę dostało się za ogrodzenie. Czy zostało wrzucone dla głupiego żartu?

[wiecej]

U nas też wygrał Komorowski
Bronisław Komorowski, podobnie jak w całej Polsce, również i w powiecie krotoszyńskim wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Na kandydata PO głosowało 38,62 proc. wyborców. Jarosław Kaczyński z PiS zdobył 32,11 proc. głosów.
[wiecej]

Chce znów startować
Burmistrz Idzi Kalinowski będzie kandydował na fotel włodarza Sulmierzyc, bo nie chce zatrzymywać się w połowie drogi. Przedstawia nam swoją wizję rozwoju miasta.
[wiecej]

Które baseny zostały już otwarte?
Na terenie powiatu krotoszyńskiego funkcjonują trzy odkryte baseny kąpielowe: w Krotoszynie, Koźminie Wlkp. i Zdunach.
[wiecej]

Elewator ma nowych właścicieli
Grupa producentów rolnych Krot-Plon z prezesem Robertem Czajką na czele wygrała przetarg na zakup nieruchomości pozostałych po upadłej firmie Arko-Paw. Tym samym spółka stała się właścicielką krotoszyńskiego elewatora i znajdującego się przy nim nieczynnego zakładu.
[wiecej]

Uwaga kierowcy – objazdy!
Rozpoczęto prace związane z przebudową ulic Wiejskiej, Ściegiennego, Osadniczej i Szosy Benickiej. Obecnie trwa usuwanie tzw. kolizji gazowej na ul. Wiejskiej. Związane z tym utrudnienia w ruchu drogowym nie będą trwały długo, bowiem prace zakończą się jeszcze w czerwcu.
[wiecej]

Mieszkańców Wrzosowej podtapia
Wieści o inwestycji, związanej z przebudową jeziorka Odrzykowskiego i regulacją cieku Jawnik (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze) poruszyła mieszkańców ulicy Wrzosowej w Krotoszynie. Zamieszkując w sąsiedztwie odkrytego koryta cieku, od lat borykają się bowiem z problemami.
[wiecej]

Dlaczego cofnięto dotację na zegar?
Zegar na wieży kościoła w Sulmierzycach doczekał się renowacji, a właściwie wymiany. Parafia nie otrzyma jednak dofinansowania z powiatu krotoszyńskiego, konserwator zabytków uznał przeprowadzone prace za wykraczające poza szeroko rozumiane odnowienie.
[wiecej]

Luźny zaprzecza i atakuje zarząd
Artur Seipelt-Luźny, urlopowany pracownik schroniska dla zwierząt w Krotoszynie, odpiera zarzuty zawarte w ostatniej Rzeczy: – Proszę mi udowodnić, że handlowałem psami, karmą i spożywałem alkohol.
[wiecej]