Dziś: | Wydanie z 13 lipca 2010 Aktualny nr: 794

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz RolniczaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Tragiczna śmierć 18-latka
W sobotę w szpitalu powiatowym w Krotoszynie zmarł 18-latek po tym, jak dzień wcześniej zasłabł na boisku sportowym w jednej z krotoszyńskich szkół. Młodzieniec był obiecującym sportowcem – uprawiał trójbój siłowy.
[wiecej]

Wielki niepokój o karetki pogotowia
Co się stanie z krotoszyńskim pogotowiem? Czy od przyszłego roku karetkami będzie jeździć prywatna firma?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w zagrożeniach dla ratownictwa medycznego.

[wiecej]

Asfaltowa ścieżka tylko przez las
Osławiona, będąca obiektem żartów wielu mieszkańców powiatu jednokierunkowa ścieżka rowerowa wzdłuż drogi powiatowej Chachalnia – Krotoszyn, nareszcie pokryta została nawierzchnią asfaltową. Ruch jednak nadal jest jednokierunkowy.
[wiecej]

Urządzą park przy kościółku św. Marii?
Władze samorządowe Krotoszyna wciąż zastanawiają się, w jaki sposób zagospodarować teren przy ulicy Wiejskiej, nieopodal kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Dawniej – zanim gmina wykupiła teren w całości – mieściły się tutaj ogródki działkowe.
[wiecej]

Szef PO: trudno walczyć o elektorat wiejski
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie krotoszyńskim z zadowoleniem przyjął to, jak w drugiej turze wyborów prezydenckich głosowali mieszkańcy naszego powiatu. – Wpasowaliśmy się w dobrą średnią wielkopolską – uważa Jarosław Ratajczak.
[wiecej]

Poparcie dla Platformy rośnie
– Dostrzegam przegraną Komorowskiego w Rozdrażewie, ale widzę przede wszystkim jego wygraną w całym powiecie.

[wiecej]

Jak zaoszczędzić na podręcznikach?
Rozpoczyna się sezon, w którym uczniowie szkół kompletują szkolne wyprawki, a ich rodzice załamują ręce. Koszt samych podręczników to na ogół kilkaset złotych. Czy tak duże wydatki są nieuniknione? Co zrobić, by zaoszczędzić?
[wiecej]

Kryspin R. dostał 4 lata za gwałt
Kryspin R. – krotoszyński strongman – został skazany na 4 lata więzienia za gwałt na 20-letniej kobiecie. Sprawa w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie była rozpatrywana za zamkniętymi drzwiami. Wyrok nie jest prawomocny.
[wiecej]