Dziś: | Wydanie z 20 lipca 2010 Aktualny nr: 795

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Opel Vectra uderzył w autobus
Trzy osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej w pobliżu Perzyc. Opel vectra na mokrej od deszczu jezdni wpadł w poślizg i uderzył tyłem w autokar wycieczkowy z 38 osobami. 21-letni mieszkaniec Perzyc wyleciał przez szybę na jezdnię. Teraz leży nieprzytomny w szpitalu w Kaliszu.
[wiecej]

Uważaj na rower!
Z krotoszyńskiego basenu odkrytego przy ul. Ogrodowskiego w upały korzysta nawet ponad tysiąc osób jednego dnia. Większość przyjeżdża rowerami. I tu zaczyna się problem...
[wiecej]

Z widłami na kolegę
Sulmierzyce, 10 lipca, godz. 21.00. Do domu Łukasza ktoś dzwoni. Drzwi otwiera jego żona Dorota z małym dzieckiem na rękach. Widzi pięciu sulmierzyczan szukających Łukasza. Nie ma pojęcia, w jakim celu przyjechali, ale informuje, gdzie można zastać męża.
[wiecej]

By zaoszczędzić, podrzucają śmieci
Mieszkańcy osiedli zarządzanych przez Krotoszyńską Spółdzielnię Mieszkaniową coraz częściej skarżą się na osoby z innych części miasta podrzucające odpady do ich kontenerów. Ludzie ci przyjeżdżają na osiedlowe podwórka swoimi samochodami, wyrzucają worki ze śmieciami i odjeżdżają.
[wiecej]

Możemy wybierać odbiorcę odpadów
Na terenie Krotoszyna, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę, aż osiem firm jest upoważnionych przez burmistrza do odbioru stałych odpadów komunalnych.
[wiecej]

Jak przeżyć za 720 zł?
Przepracował – łącznie z nauką zawodu – 42 lata, a teraz dostaje 720 zł miesięcznie. – Czuję się jak śmieć. Jak ja mam za to przeżyć? Samych opłat jest 600 zł – mówi rozgoryczony.
[wiecej]

Staże po włosku
Staże zawodowe zyskują na popularności wśród świeżo upieczonych absolwentów szkół. Gdyby do tego dołożyć wyjazd do ciepłego kraju w samym środku wakacji, można byłoby pomyśleć – niemożliwe. A jednak Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie wysłał siedem osób do Włoch.
[wiecej]

Uważaj, gdzie się kąpiesz
W czasie upalnych dni najlepszym relaksem jest pobyt nad wodą. Pamiętajmy jednak, że korzystając z kąpielisk niesprawdzonych, możemy stracić zdrowie, a nawet życie.
[wiecej]

Kupujemy wszystko, co może ochłodzić
Upały dają się we znaki wszystkim. Nic więc dziwnego, że szukamy ochłody na każdy możliwy sposób. Sprzedawcy zacierają ręce: kupujemy wszystko, co może przynieść wytchnienie. Popyt jest ogromny, a sklepy ledwie nadążają z dostawami.
[wiecej]

Po roku od lipcowej nawałnicy
23 lipca ubiegłego roku na trwale zapisał się w pamięci mieszkańców naszej części Wielkopolski. Przez kilka powiatów przeszła szczególnie niebezpieczna i gwałtowna burza, połączona z wyjątkowo silnym wiatrem. Krotoszyński był jednym z tych, które ucierpiały najbardziej.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że kolejny raz w krótkim czasie poruszamy problem śmieci.
[wiecej]