Dziś: | Wydanie z 27 lipca 2010 Aktualny nr: 796

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!



Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz










 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Zalało piwnice i garaże
Po sobotniej burzy z intensywnymi opadami deszczu zalało wiele piwnic, kotłowni i garaży w okolicach centrum Krotoszyna. Przez cały dzień walkę z żywiołem, poprzez wypompowywanie wody, prowadziło ok. 300 strażaków. Kiedy ta gehenna sporej części mieszkańców po ulewach wreszcie się skończy?

[wiecej]

Zmuszał 14-latkę do obnażania się
Do 12 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, któremu zarzucono zmuszanie 14-letniej dziewczynki do obnażania się przed kamerą internetową.
[wiecej]

Mieszkańcy Parcelek są niezadowoleni
Trwające w Krotoszynie prace przy inwestycjach prowadzonych wspólnie przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe stały się zmorą mieszkańców okolic remontowanych dróg. Skargi nie dotyczą samych utrudnień w ruchu, lecz braku informacji oraz licznych niedopatrzeń, które wychodzą na jaw w trakcie budowy.
[wiecej]

Częste skargi na listonoszy
Duże opóźnienia w doręczaniu przesyłek, częste pomyłki i opieszałość listonoszy – to problemy, na które coraz częściej narzekają klienci Poczty Polskiej. Nasza okolica nie jest wyjątkiem. Gdzie leży przyczyna? W lenistwie pracowników czy odgórnych wymogach, którym listonosze nie są w stanie sprostać?
[wiecej]

Big Brother (nie) wszystko widzi
Policjanci i strażnicy miejscy obserwują krotoszyński rynek oraz kilka innych newralgicznych punktów miasta za pośrednictwem kamer. Niecały miesiąc temu zniszczone zostały ławki na rynku. Czy kamery uchwyciły sprawców?
[wiecej]

Bez dachu nad głową z trójką dzieci
Dorota ma na utrzymaniu troje dzieci. Jej mąż przebywa w ostrowskim areszcie śledczym za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Aktualnie kobieta jest bezdomna, a na życie ma tylko parę groszy zasiłku. Nie wie, co będzie dalej...
[wiecej]

Poznawanie tajemnic nieba nad Rozdrażewem
Chyba nie ma człowieka, który choć raz nie zachwyciłby się rozgwieżdżonym niebem, jednak niewielu potrafi nazwać gwiazdozbiory, poza oczywiście Wielką Niedźwiedzicą, nazywaną też Wielkim Wozem. Może dlatego zorganizowane przez rozdrażewską bibliotekę warsztaty astronomiczne okazały się strzałem w dziesiątkę.
[wiecej]

Nareszcie przełom w sprawie rond
W ciągu kilku dni zatwierdzimy projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Mickiewicza, Kobylińskiej i Sienkiewicza – powiedział Rzeczy Tadeusz Łuka, zastępca dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Poznaniu. Czy można mówić o przełomie w sprawie budowy rond?
[wiecej]

Wyniki egzaminów gimnazjalnych - Języki obce kuleją
Wielkopolscy gimnazjaliści najgorzej w kraju napisali w tym roku humanistyczną część egzaminu końcowego, a z angielskiego są wśród najsłabszych. Wskazują na to wyniki testów ogłoszone przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, co przeszkadza nam w zbieraniu informacji.
[wiecej]