Dziś: | Wydanie z 3 sierpnia 2010 Aktualny nr: 797

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Trójkąt lesbijski porno
Jeśli ktoś jest zakłamany lub wstydliwy, niech nie czyta tego tekstu. Jeśli ktoś nie lubi wyuzdanych zwierzeń, niech wyrzuci gazetę do kosza. Życie jest tylko życiem, więc dlaczego nie mielibyśmy podjąć tematu bulwersującego, ale prawdziwego, który kiedyś sami wyciągnęliśmy na światło dzienne.

[wiecej]

Możemy leczyć się taniej
Wykupienie leków to zwykle spory wydatek, zwłaszcza dla osób starszych i przewlekle chorych, które regularnie odwiedzają apteki. Jak jednak podaje Naczelna Izba Aptekarska, coraz częściej pacjenci nie kupują wszystkich leków zapisanych przez lekarza. Szacuje się, iż ich liczba może sięgać nawet 1/3 wszystkich pacjentów. Ratunkiem mogą się okazać tańsze zamienniki.
[wiecej]

Wszystko po pięć
Do hasła wykrzykiwanego przez sprzedających: Wszystko po pięć, promocja!, zdążyliśmy się przyzwyczaić. Tanie ceny ubrań w północnej części krotoszyńskiego targowiska są magnesem dla kupujących, jednak droga obywateli Bułgarii i Rumunii do wolnego handlu nie była usłana różami.
[wiecej]

Firma Maxpol – wizje na przyszłość
Od prawie roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Max-Pol posiada nowy zakład przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie. W mieszkańcach powiatu rozbudziło to oczekiwania na nowe miejsca pracy.
[wiecej]

Jeden stopień – niby niewiele, a jak dużo
Droga krotoszyńskich osób niepełnosprawnych do normalnego życia poprawia się, jednak poruszanie się w przestrzeni publicznej naszego miasta wcale nie jest takie łatwe, o czym przekonał nas Kuba Baryła.
[wiecej]

Koźmin przejmuje internat
Należący do powiatu krotoszyńskiego budynek byłego internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym na ulicy Boreckiej w Koźminie Wlkp. został sprzedany gminie.
[wiecej]

Roboty drogowe kiepsko oznakowane
Prowadzone na terenie Krotoszyna duże inwestycje drogowe dają się we znaki kierowcom. Utrudnienia w ruchu sprawiają kłopoty również przedsiębiorcom, lecz w tym wypadku problemem są nie tyle same roboty, co ich niewystarczające oznakowanie.
[wiecej]

Szefowa rady wójtem?
Renata Zych-Kordus, przewodnicząca rozdrażewskiej Rady Gminy, wystartuje w tegorocznych wyborach na wójta gminy. Zamierza powalczyć także o miejsce w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego.
[wiecej]

Nowaczyk chce być burmistrzem
Zbliżają się wybory samorządowe.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że żadne dywagacje na temat sensu wydanego w 1944 r. rozkazu o Godzinie W nie są w stanie obniżyć powszechnego szacunku dla bohaterskiego zrywu.
[wiecej]

Projekty unijne – droga do zatrudnienia
Ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Tu jest Europa, której celem jest utworzenie mapy projektów o zasięgu lokalnym, realizowanym z funduszy europejskich.
[wiecej]