Dziś: | Wydanie z 10 sierpnia 2010 Aktualny nr: 798

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Rolnicza


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Dwóch pijanych. Kto kierował?
Samochód osobowy wpadł do rowu na drodze Baszków – Kobylin. Obaj jadący nim mężczyźni byli pijani i żaden nie przyznaje się do kierowania pojazdem.
[wiecej]

Wypadek BMW
O niebywałym szczęściu może mówić rodzina (mężczyzna, kobieta i dziecko) podróżująca samochodem osobowym BMW drogą z Ostrowa Wlkp. do Krotoszyna. Auto wjechało do rowu i zostało przygniecione palami drewna, które spadło z samochodu ciężarowego.
[wiecej]

Nowaczyk oficjalnym kandydatem OPS
Możemy oficjalnie potwierdzić, że kandydatem Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Krotoszyna został wybrany Ryszard Nowaczyk – ogłosił podczas piątkowej konferencji prasowej Andrzej Wawrzyniak, przewodniczący OPS. Kandydatura została zatwierdzona przez 16 organizacji wchodzących w skład utworzonego w marcu porozumienia.
[wiecej]

Weekend z muzyką świata
Zakończyła się tegoroczna edycja jednej z najważniejszych imprez folkowych w naszej części Europy. Mimo iż organizatorom wciąż nie udaje się przyciągnąć na krotoszyńskie Błonie takich tłumów, jak przed kilkunastoma laty, festiwal staje się coraz bardziej udany i zauważany.
[wiecej]

Hazard zniszczył nasze życie
Jeszcze kilka lat temu była to zwyczajna rodzina, jedna z wielu podobnych, żyjących na krotoszyńskim osiedlu. Dzisiaj Monika i Adam, małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, mają za sobą pierwszą rozprawę rozwodową i niezliczone długi z powodu hazardu.

[wiecej]

Krotoszyniak
O Friedzie, która czuła się Polką, pisaliśmy w Rzeczy przed rokiem. To była poruszająca historia kobiety urodzonej w niemieckiej rodzinie w Krotoszynie. Gdy wybuchła II wojna światowa, miała już męża Polaka i dwie córki.
[wiecej]

Sam zdecyduj, ile płacić za prąd
Krotoszynianie nie zmieniają dostawcy energii elektrycznej, za to firmy podejmują takie decyzje coraz częściej. Dziś piszemy o tym, jak zmienić firmę dostarczającą nam prąd elektryczny.
[wiecej]

Ustawa ochroni drzewa
Po prawie ośmiu latach słania petycji, działań edukacyjnych, przedkładania ekspertyz prawnych i przyrodniczych jest wreszcie ustawa.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w rewolucji w schronisku dla bezdomnych zwierząt.
[wiecej]