Dziś: | Wydanie z 17 sierpnia 2010 Aktualny nr: 799

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Budowlana


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Śmierć w Roszkach
19-letni Krzysztof zginął w wypadku drogowym w Roszkach. Do tragicznego zdarzenia doszło 12 sierpnia około godz. 19.05. Młody kierowca jechał sam fiatem seicento i z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. Karetka zawiozła go do szpitala, gdzie zmarł.
[wiecej]

Archeolodzy znów zawitali do Smoszewa
Poznańscy archeolodzy razem z naukowcami z Niemiec i Danii przyjechali do Smoszewa, by prowadzić dalsze badania nad tamtejszymi kurhanami, czyli grobowcami pochodzącymi prawdopodobnie sprzed 3.500 lat.
[wiecej]

Dyrektor szpitala nie dał premii
Pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie nie dostaną premii za lipiec. To pewne. Po spotkaniu reprezentacji związków zawodowych z dyrektorem Pawłem Jakubkiem ta kontrowersyjna decyzja została podtrzymana. – Nie sprawia mi żadnej przyjemności oświadczanie, że nie będzie premii. Tymi działaniami zapobiegam jednak katastrofie finansowej zakładu – komentuje dyrektor szpitala.

[wiecej]

Uciekł w kukurydzę, bo był pijany i nie miał prawka
Nowe fakty dotyczące wypadku forda fiesty, do którego doszło 9 sierpnia na trasie Kobylin – Baszków. Po tym, jak ranny pasażer tego samochodu został opatrzony przez lekarza z karetki pogotowia, rozpoczęto poszukiwania kierowcy. Znaleziono go na polu kukurydzy.
[wiecej]

Cerabud ruszył z produkcją
Jeszcze rok temu było niemal pewne, że istniejący od 60 lat jeden z największych krotoszyńskich zakładów zostanie zamknięty w związku z kontynuacją produkcji w oddziałach w Witaszycach i Brzostowie.
[wiecej]

Z czego żyje student?
Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Głównie pieniądze studenta pochodzą z kieszeni mamusi i tatusia, którzy wspomagają swe pociechy. Trzy czwarte studentów nie poradziłoby sobie bez pomocy rodziców. Dla jednej piątej to jedyne źródło utrzymania.

[wiecej]

Ach co to był za ślub, ach...
11 sierpnia, o godz. 16.00, w kościele pw. św. Stanisława w Koźminie Wlkp. burmistrz tego miasta – Maciej Bratborski wraz ze swą wybranką serca Karina Zimną – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie ślubowali sobie … miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że się nie opuszczą, aż do śmierci…
[wiecej]

Piraci na Sportowej
Krotoszyńskie Błonie jest miejscem relaksu dla wielu mieszkańców. W przyszłości, po zakończeniu szeregu planowanych przez gminę inwestycji, zyska jeszcze więcej uroku. Już dziś jednak trzeba znaleźć sposób na piratów drogowych, których testują tu wydajność silników.

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w nauczaniu, które śmiało można byłoby określić mianem tajnego.

[wiecej]