Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

 
Motocykl wjechał w pieszych
Śmiertelny wypadek podczas zlotu motocykli. 22-letni mieszkaniec Krotoszyna zginął potrącony przez motocykl suzuki. Sprawca, uczestnik zlotu motocyklowego, był pijany. Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się w piątkowy wieczór na skrzyżowaniu ul. Wiśniowej ze Stawną w Krotoszynie.
[wiecej]

Co dalej ze zlotem?
Tragiczny wypadek, do jakiego doszło podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli Ciężkich i Weteranów na krotoszyńskim Błoniu, może wpłynąć na radykalne zmiany w organizacji tej imprezy.
[wiecej]

Wielkie kary za małe przewinienia
Kradzieże były, są i będą. Łupem złodzieja może stać się niemal wszystko, nawet towar za parę złotych. Przyłapana osoba zostaje srogo ukarana. Może dostać od 20 do nawet 500 zł grzywny lub wylądować w więzieniu. Skąd takie rozbieżności?
[wiecej]

Liczba stypendystów przerosła oczekiwania
Najpierw burmistrz Krotoszyna przyznał stypendia wyłącznie uczniom z najwyższymi średnimi ocen, tłumacząc to ograniczeniami budżetowymi. Skutek? - szereg uwag mieszkańców. Zapadła nowa decyzja. Stypendia dostaną wszyscy, którzy spełnili pierwotne kryteria uchwały.
[wiecej]

Zaśmiecona aleja
Foliowe torebki, porozrzucane butelki, przepełnione kosze na śmieci – to wszystko na stałe wkomponowało się w wizerunek alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Mieszkańcy okolicy od lat walczą o przywrócenie temu miejscu dawnej świetności. Jak dotąd, bezskutecznie.
[wiecej]

A pieczywo drożeje...
W ostatnich kilku dniach nasze kieszenie zostały nadszarpnięte wzrastającymi cenami chleba i bułek. Niektórzy krotoszyńscy piekarze już podwyższyli ceny, a pozostali zapowiadają, że zrobią to w najbliższych tygodniach.
[wiecej]

Inteligentne światła wciąż zawodzą
Gdy w 2006 roku na skrzyżowaniu ulic Raszkowskiej i Pukackiego w Krotoszynie zainstalowano sygnalizację świetlną, okazało się, że problem z organizacją ruchu stał się jeszcze większy – wszystko za sprawą zamontowanego w jezdni czujnika.
[wiecej]

Tabletki gwałtu na naszych dyskotekach
Dyskoteka, alkohol, głośna muzyka - młodzi chcą mile spędzić czas... Ostatnio jednak od mieszkańców Krotoszyna docierają do nas sygnały, że w jednym z miejscowych klubów spotkali się z użyciem tabletki gwałtu.
[wiecej]