Dziś: | Wydanie z 31 sierpnia 2010 Aktualny nr: 801

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Dziewczyna zmarła, kierowca był pijany
W niedzielę rano zmarła 15-letnia dziewczyna z Leszna, która jechała ze sprawcą tragicznego wypadku podczas zlotu motocyklowego w Krotoszynie. Prokuratura Rejonowa ustaliła, że 27-letni kierowca motocykla był pijany. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 12 lat więzienia.
[wiecej]

Będą zmiany w organizacji zlotu
Wracamy do tragicznego wypadku, który wydarzył się 20 sierpnia na skrzyżowaniu ul. Wiśniowej i Stawnej, gdy w pobliżu – na ul. Sportowej – trwał zlot motocyklowy. Zginął pieszy, a trzy osoby zostały ranne. Burmistrz nie chce zakazywać kontynuacji imprezy, ale zażądał radykalnych zmian w jej organizacji. Takich, aby było bezpieczniej i dla uczestników, i widzów.
[wiecej]

Niebezpieczne skrzyżowanie?
Po tragicznym wypadku podczas zlotu motocyklowego na krotoszyńskim Błoniu znów pojawiają się głosy, jakoby skrzyżowanie ulic Wiśniowej i Stawnej było niedostatecznie oznakowane i zabezpieczone.
[wiecej]

Zgodzili się na obcięcie premii
Jest porozumienie między pracownikami a dyrekcją Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie w sprawie premii.
[wiecej]

Krotoszyn nie dla mechatroników?
Mechatronik to zawód przyszłości, zapewniający zatrudnienie. Tymczasem uczniowie nie są nim zainteresowani, a szkoły nie uruchamiają takiego kierunku.
[wiecej]

Jaka szkoła dla sześciolatków?
Za dwa lata do szkół trafią obowiązkowo nie tylko siedmiolatki, ale też dzieci o rok młodsze. Na razie o pójściu sześciolatka do szkoły decydują rodzice. Decyzja nie jest łatwa, zwłaszcza wobec pokutującego przekonania, że polskie placówki oświatowe nie są gotowe na przyjęcie maluchów.
[wiecej]

Wykorzystajmy energię słoneczną
Kolektory słoneczne mogą obniżyć rachunki za ciepłą wodę o dwie trzecie. Dla czteroosobowej rodziny to w roku oszczędność w granicach tysiąca złotych. Jeśli zakup kolektorów sfinansujemy kredytem, możemy liczyć na zwrot nawet 45 proc. wartości inwestycji.
[wiecej]

VAT w szkołach językowych
Czy szkoły językowe podwyższą ceny? Do Sejmu trafił projekt ustawy o VAT. Przewiduje on w swojej nowelizacji opodatkowanie 22-procentowym podatkiem od usług placówek oferujących kursy językowe. A niedługo potem z 22 proc. zrobi się 23 proc., co już zapowiedział rząd.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Kryta pływalnia to od dziesięciu lat jedna z największych, atrakcja Krotoszyna.

[wiecej]