Dziś: | Wydanie z 7 września 2010 Aktualny nr: 802

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Rolnicza


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Jedna iskra od tragedii
3 września na posesji przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie podczas prac ziemnych koparka uszkodziła przyłącze gazowe. Ulatniający się gaz stanowił wielkie zagrożenie. Wybuch mogła wywołać najmniejsza iskra. Dlatego zamknięto ruch pojazdów i nakazano ewakuację mieszkańców z posesji, na której doszło do rozszczelnienia rurociągu.
[wiecej]

Rynek pracy nie dla kobiet z dziećmi?
Według statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie liczba bezrobotnych się zmniejsza. Chodzi o osoby zarejestrowane, ponieważ nikt nie liczy tych pozostających bez pracy, którzy nie korzystają z usług pośredniaka. W najtrudniejszej sytuacji są kobiety z dziećmi.
[wiecej]

Czas na staż!
Studia, potem obrona i wymarzona praca. Każdy szanujący się student ma takie plany na przyszłość. Jednak kiedy staje z dyplomem w ręku przed drzwiami potencjalnego pracodawcy, okazuje się, że dyplom i kilka lat nauki to kropla w morzu potrzeb, a droga do wymarzonego etatu daleka.
[wiecej]

Zaczęli nowy rok
Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę (…) Jeszcze dwa miesiące temu te słowa cisnęły się na usta dzieci opuszczających budynki szkół ze świadectwami w ręku. Miły czas wakacji minął szybko.
[wiecej]

Na ten dzień liceum czekało bardzo długo...
30 sierpnia w koźmińskim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod nowo powstającą salę gimnastyczną. Obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku.

[wiecej]

Śmierć fortepianów
Teatr uliczny jest najstarszą formą teatru.
[wiecej]

Wzrosną ceny książek
W 2011 r. stawka podatku VAT na książki wynosić będzie 5 proc. Obecnie są one zwolnione z tego podatku. Oznacza to, że ceny wzrosną, co odbije się na czytelnictwie oraz funkcjonowaniu księgarni i bibliotek. Podrożeją też pisma specjalistyczne.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W naszych związkach z niedaleką Pogorzelą.
[wiecej]