Dziś: | Wydanie z 14 września 2010 Aktualny nr: 803

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
Kolejne artykuły do godz. 16:00.
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Wypadek w Biadkach
W sobotnie przedpołudnie na drodze nr 36 samochód ciężarowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Według policjantów winę za spowodowanie wypadku ponosi kierowca mercedesa z naczepą. Mężczyzna jednak nie przyjął mandatu. Sprawa trafi do sądu.
[wiecej]

Gwałciciel zaatakował - Jak się bronić przed napastnikiem?
Pod koniec sierpnia zboczeniec zaatakował na terenie Krotoszyna 15-letnią dziewczynę. Oficjalnie to jedyny zgłoszony przypadek na terenie powiatu, ale prawdopodobnie prób gwałtów było więcej. W jaki sposób się bronić?

[wiecej]

Szkoły specjalne w tarapatach
O rosnących kosztach utrzymania szkół specjalnych na terenie naszego powiatu pisaliśmy dwa tygodnie temu. Dziś wracamy do tematu, szukając przyczyn oraz przyglądając się funkcjonowaniu tych placówek.

[wiecej]

Odbiło mu po dopalaczu
22-letni mężczyzna po zażyciu dopalacza i wypiciu alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Wybił szybę i uszkodził lusterka samochodowe. Następnie udał się na... komendę policji.
[wiecej]

Budynki nie zasłonią drewnianego kościółka
Teren byłych już ogródków działkowych przy ul. Wiejskiej do niedawna budził strach przechodniów, bowiem w okolicy było dość niebezpiecznie. Nieruchomość uporządkowano, ale nie ma jeszcze decyzji w sprawie przyszłości obszaru otaczającego drewniany kościół św. Marii Magdaleny.
[wiecej]

Jak chronić się przed grypą?
Jesień i zmienna aura to czas, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na grypę i przeziębienia. W Krotoszynie można się już szczepić przeciwko grypie. W tej chwili szczepionka jest dostępna w czterech przychodniach.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Samorządy, urzędy i przedsiębiorstwa mogą korzystać z różnego rodzaju propozycji startowania w konkursach.

[wiecej]