Dziś: | Wydanie z 21 września 2010 Aktualny nr: 804

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Pani ambasador Z Krotoszyna
Krotoszynianka Joanna Wronecka została nominowana na ambasadora Unii Europejskiej w Jordanii. Wśród szefów delegatur UE w 28 krajach jest tylko dwoje Polaków. Panią Joannę, która była w przeszłości ambasadorem Polski w Egipcie i Maroku, wybrano spośród prawie tysiąca kandydatów.
[wiecej]

Mahle zatrudniło Kierzka przy specjalnej linii
Sprawą konfliktu zakładu Mahle z radnym Krzysztofem Kierzkiem na łamach naszej gazety zajmowaliśmy się już wielokrotnie. W lutym postawione radnemu oskarżenie o mobbing i wymuszenie pieniędzy od podwładnego zakończyło się umorzeniem śledztwa prokuratorskiego. Podjęte trzykrotnie próby zwolnienia Kierzka przez zarząd Mahle nie przyniosły oczekiwanego przez firmę finału. A zatem radny powrócił do pracy.
[wiecej]

Zużyte strzykawki przy drodze
Podczas spaceru z dzieckiem mieszkanka Krotoszyna natrafiła na zużyte strzykawki z igłami. Odpady medyczne leżały w trawie, przy ul. Dworcowej. Kto je tam wyrzucił?
[wiecej]

Nie wykłada wszystkich kart na stół
Mam swoją wizję zarządzania miastem i chciałabym ją realizować – mówi Ewa Kargol-Stybaniewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sulmierzycach, kandydatka na stanowisko burmistrza.
[wiecej]

Kiedy pracujesz po godzinach
Nadgodziny to czasem wybór nadgorliwego pracownika, a innym razem wymuszanie przez pracodawcę, by zatrudniony pracował ponad normę. Jak dochodzić swoich praw?
[wiecej]

Wielki pożar we Wronowie
18 września, ok. godz. 3.00 w nocy, wybuchł pożar we wsi Wronów (gmina Krotoszyn). Z szalejącym żywiołem przez 14 godzin walczyło kilkudziesięciu strażaków.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że malkontenci i defetyści nie znajdą w tym wydaniu powodów do tego, co lubią najbardziej.
[wiecej]