Dziś: | Wydanie z 28 września 2010 Aktualny nr: 805

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Niemowlak podtruty morfiną
9-miesięczne dziecko w zeszłym tygodniu trafiło na szpitalną izbę przyjęć przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie w stanie ciężkim, z depresją oddechową. Lekarze podejrzewają zatrucie morfiną. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie przeprowadzi Prokuratura Rejonowa.
[wiecej]

Wyniki matur są satysfakcjonujące
W porównaniu ze średnią krajową zdawalność matur w szkołach powiatu krotoszyńskiego była wyższa o prawie 9 procent.
[wiecej]

Dlaczego w koźmińskim LO spada liczba uczniów?
W koźmińskim ogólniaku, podobnie jak w innych szkołach ponadginazjalnych, od paru lat spada liczba uczniów. Sytuacja ta jest spowodowana pogłębiającym się niżem demograficznym. Nie znaczy to jednak, że nie ma uczniów chętnych do podjęcia nauki, należy ich tylko czymś zachęcić, zwrócić uwagę.
[wiecej]

Zawód: śmieciarz, czyli czyściciel
Opróżniają kubły z odpadami z gospodarstw domowych. Potocznie nazywani są śmieciarzami, ale kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta, Tadeusz Kempiński, woli, aby jego pracowników określano mianem czyścicieli.
[wiecej]

Ewa stabilna, ale musi się rozwijać
Przedsiębiorstwo Ewa w Krotoszynie, choć przynosi zysk, ma zwiększyć sprzedaż słodyczy i rozwinąć produkcję farmaceutyków i suplementów diety. Nowy prezes spółki, Jan Pytlewski (jego sylwetkę przedstawiliśmy przed tygodniem), zapoznał nas ze swoją wizją zarządzania przedsiębiorstwem.
[wiecej]

Widzę, jak moje miasto pięknieje
Wywiad z Joanną Wronecką, krotoszynianką z pochodzenia, ambasador unijnej dyplomacji w Jordanii.
[wiecej]

Kandydat PO na burmistrza mówi, że jest jednym z nas
Jestem jednym z Was – to hasło wyborcze Jarosława Ratajczaka, kandydata Platformy Obywatelskiej na burmistrza Krotoszyna. Ratajczak ogłosił je 22 września na zwołanej przez siebie konferencji prasowej. Stawia on na przedsiębiorców i szybsze tempo prac na drogach. Chce też hali widowiskowo-sportowej w ciągu kilku lat.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w jawności działań urzędów i instytucji publicznych.
[wiecej]

Unijni stażyści
Dzięki dotacjom uzyskiwanym z Unii Europejskiej Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie ma możliwość wsparcia w tym roku ponad czterystu bezrobotnych.
[wiecej]