Dziś: | Wydanie z 12 października 2010 Aktualny nr: 807

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Internetowy pedofil w areszcie
Do 12 lat więzienia grozi 30-letniemu mężczyźnie z powiatu krotoszyńskiego, który poprzez internet namawiał dziewczyny do rozbieranych sesji. Wszystko nagrywał kamerą internetową, a później nieletnie szantażował.
[wiecej]

Szykują się zwolnienia
Zatrudniający niespełna 50 osób Zakład Energetyki Cieplnej w Krotoszynie zostanie sprywatyzowany. Prywatna firma najprawdopodobniej jeszcze przed końcem października przejmie pakiet kontrolny udziałów. Zarząd zakładu przyznaje: redukcja kadr jest nieunikniona.
[wiecej]

Giełda samochodów na publicznym parkingu
Prywatni handlarze prowadzą sprzedaż samochodów na publicznych parkingach. Przy ulicy Witosa (droga krajowa), w pobliżu cmentarza, kierowcy nie mają gdzie stawać, ponieważ auta oferowane na sprzedaż blokują miejsca postojowe. Straż Miejska twierdzi, że ma związane ręce...
[wiecej]

4 lata za kratkami dla Kryspina R.
Krypin R., krotoszyński strongman, spędzi cztery lata w więzieniu. Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił apelację siłacza skazanego za gwałt na 20-letniej kobiecie. Nie uwzględnił też apelacji prokuratury, która domagała się surowszej kary.
[wiecej]

Platforma (prawie) ułożyła listy kandydatów
Platforma Obywatelska przedstawiła większość kandydatów, którzy wystartują w listopadowych wyborach samorządowych. Wiadomo, kto z jej ramienia będzie ubiegał się o urząd burmistrza, kto o miejsce w sejmiku wojewódzkim. Poznaliśmy też liderów list w powiecie i gminach z naszego terenu.
[wiecej]

Koniec sklepów z dopalaczami?
O tym, że sklepy z dopalaczami to zagrożenie dla młodych ludzi, informowaliśmy jako pierwsi i jedyni w naszym mieście tuż przed ich otwarciem. Dziś, po sześciu miesiącach, mamy nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, która m.in. zakazuje handlu dopalaczami.
[wiecej]

Sala w Borzęcicach oficjalnie otwarta
7 października w Borzęcicach otwarto wybudowaną przy szkole salę gimnastyczną wraz z zapleczem oraz salami dydaktycznymi i częścią żywieniową.
[wiecej]

Remont Raszkowskiej znów opóźniony
Oddala się perspektywa renowacji ulic Raszkowskiej i Mahle, o którą od kilku lat zabiegają nie tylko mieszkańcy tej okolicy, ale też wielu kierowców zamiejscowych korzystających z tej nadzwyczaj ruchliwej trasy. Jest już pewne, że prace nie rozpoczną się wcześniej niż w przyszłym roku.
[wiecej]