Dziś: | Wydanie z 19 października 2010 Aktualny nr: 808

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Czy popełnił samobójstwo?
Pan Mieczysław z Bożacina wyszedł z domu i już nie wrócił żywy. Mężczyznę znaleziono martwego przy drodze w Bożacinie. Jedna z hipotez zakłada, że 58-latek zginął śmiercią samobójczą. Śledczy mówią tylko, że na pewno nikt go nie zabił.
[wiecej]

Dwa pożary w sobotę
16 października strażacy gasili dwa pożary. Najpierw ogień wybuchł w altance działkowej w Zdunach, a następnie palił się budynek wielorodzinny przy alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie.
[wiecej]

WZRB do likwidacji
Krotoszyński Wojskowy Zakład Remontowo-Budowlany to kolejny duży zakład w Krotoszynie, w którym pojawiła się groźba zwolnień. W tej chwili zatrudnia w sumie 196 pracowników, w tym 35 osób w administracji. Przed końcem tego roku WZRB ma przestać istnieć pod obecną nazwą. Zostanie włączony w struktury Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.
[wiecej]

Deficyt mieszkań dla najuboższych
27-letnia krotoszynianka miała umowę najmu tylko do połowy października tego roku. Teraz nie wie, gdzie się podzieje, a ma na utrzymaniu 4-letnie dziecko. Takich osób jest w Krotoszynie wiele. Czy budowa budynku komunalnego rozwiąże problem?
[wiecej]

Koniec kłusownictwa fotoradarowego
Zmiany w prawie drogowym spowodują, że z naszych dróg znikną atrapy fotoradarów. Patrole policji i straży miejskiej będą natomiast musiały stać w widocznych dla kierowców miejscach.
[wiecej]

Usuwanie azbestu jeszcze w powijakach
Włókna azbestowe powodują m.in. pylicę azbestową i mają działanie rakotwórcze. Polskie prawo przewiduje konieczność usunięcia materiałów azbestowych z budynków do roku 2032. Na razie nasze samorządy kompletnie nie radzą sobie z problemem.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w inwestycjach.
[wiecej]